Tinus zijn werk kwijt raakte, hielp hij mee en bezorgde hij het buitengebied. Ik heb het 23 jaar gedaan en ben toen wegens omstandigheden gestopt. Tinus en ik hadden geen rijbewijs. Als wij met de kinderen op vakantie gingen dan werden we naar onze vakantiebestemming gebracht. Vakantie vieren in Schoorl in een kleine caravan. Aan die caravan zat geen buitentent en we vertoefden die week met drie kleine kinderen in een zeer kleine caravan. We kregen 's avonds visite uit Akersloot en zaten dan te kaarten. Ik hoor Maudy nog zeggen: "Waarom praten jullie zo zacht". Dat deden we omdat we wilden dat de kinderen gingen slapen. Het weer was die week zo slecht, regen, regen en nog eens regen. Dan is de lol er gauw af en was je weer blij als je thuis was. We zijn een keer met de boot van Tinus zijn broer, Cor Kerssens, weggeweest. Varen in Noord-Holland over Purmerend. Als het krantjestijd was keerden we terug naar huis om de krantjes weg te brengen. Na dit te hebben verzorgd gingen we weer weg. We zochten ruim water op waar onze dochters konden zwemmen en we overnachtten op de boot. Dat zijn leuke herinneringen. We zijn ook naar Vledder geweest in een caravan van mijn zus Rina. Ook toen troffen we geen goed weer. Het was zo koud, we dronken cognac om warm te blijven. Toen hebben we gebeld om te vragen of ze ons kwamen ophalen, want dan ben je toch liever thuis. Ik woon nu al weer vele jaren met volle tevredenheid in ons huis aan het Dielofslaantje. Het is een heerlijke plek. Tinus is in 2004 overleden, hij is 71 jaar geworden. Samen hebben wij een goed leven gehad. Vier jaar later, in 2008, komt Antoon Kramer bij mij langs om het jaarboek 'De Groene Valck' dat door de HVOA was uitgegeven, bij mij op te halen. Antoon heeft jaren in Akersloot een slagerij gehad aan de Julianaweg. Zijn vrouw en mijn schoonzus Corrie Dekker - Dekker, de vrouw van mijn broer Jan, waren zussen, dus Tinus en ik waren Antoon en zijn vrouw Lenie door de jaren heen regelmatig op een verjaardag tegengekomen. Antoon woonde inmiddels in Noord Scharwoude en was weduwnaar. Wij zaten in de tuin en dronken een kopje thee en Antoon zei: "Ik wil je iets vragen, wil je mijn vriendin worden?". Nu zei ik: "Dat wil ik wel, maar rustig aan beginnen, hoor". En zo geschiedde. Uiteindelijk zijn wij samen gaan wonen. Eerst zouden wij beiden ons huis verkopen om samen een andere woning te kopen maar door omstandigheden werden de plannen gewijzigd en besloten wij mijn huis te laten verbouwen. Op de begane grond werden een 33 Tinus Kerssens in zijn hum. Achter het roer.

De Groene Valck - Akersloot | 2017 | | pagina 34