i Het huis werd gesloopt en Tinus liet samen met Nico Leijen daar een twee onder één kap bouwen. Nico Leijen woonde toen op dat moment in de kleine woonark waar Tinus en ik tijdens onze eerste huwelijksjaren hadden gewoond. Wij verkopen de grote woonark en betrekken met onze twee dochters het nieuwe huis aan het Dielofslaantje. Een aantal jaren later wordt hier onze derde dochter Maudy geboren. Als Maudy vier is, is er in het dorp de actie Wij voor Zij, een goed doel voor de derde wereld. Tinus had de zakjes die voor deze actie zouden worden ingezet afgeleverd bij Dina de Groot, zij bracht reclamemateriaal rond, en Tinus kwam thuis met het bericht dat Dina ermee ging stoppen. Zij had 17 jaar reclamemateriaal gesorteerd en in het dorp rondgebracht. "Het lijkt mij wel wat", zei ik tegen Tinus. Tinus wilde er eerst niets van weten, maar toen ik zei dat met dit thuiswerk altijd iemand thuis zou zijn als de kinderen uit school kwamen, ging hij overstag. Daarna ben ik een keer met Dina meegelopen om zo te beleven wat het inhield. Ik vond het leuk en heb het van haar overgenomen. Wekelijks werd reclamemateriaal bij mij afgeleverd. Met diverse mensen, o.a. Riet Leijen, mijn zus Gré en later Henny Tiebie, sorteerden wij bij mij thuis folders, plaatselijke krantjes, enz. en daarna bezorgde ik de folders huis aan huis. Er was veel aanloop en dat bracht veel gezelligheid. Piet Velzeboer, de koster, die voor verspreiding bij mij het plaatselijke blaadje 'Op de hoek' bracht vroeg op een keer: "Wil jij mee helpen met vouwen van het witte blaadje?". Daar heb ik ja opgezegd en zo ging ik wekelijks één avond naar Velzeboer om mee te helpen. Na afloop dronken we altijd een borreltje. Voor het bezorgen van het reclamemateriaal, huis aan huis had Tinus een ijzeren kar gesmeed. Toen 32 Tinus Kerssens met zijn dochters. Maudy (op arm), Katinka (links) en Mirjam (rechts). VnSË&MIÊK Even samen op de foto.

De Groene Valck - Akersloot | 2017 | | pagina 33