een woning aan de Lijdweg maar hebben dat afgezegd, omdat wij de woonark van Cor Leijen konden huren voor 10 gulden in de week. De woonark lag achter café de Vriendschap. Tinus was toen nog aan het varen dus ik was soms de hele week alleen. Na mijn trouwen stopte ik met werken buitenshuis en bleef thuis, dat was toen nog zo. De man vond het in die tijd niet goed als zijn vrouw ging werken. Toen Marie, de zus van Tinus, bevallen was van hun dochter Jacqueline en geen vroedvrouw had, heb ik gebakerd bij Marie en Henk van der Eng. Kort daarna raakte ik zelf in verwachting en op 13 maart 1962 werd Mirjam, onze oudste dochter, geboren. We kochten later een grotere woonark, de ligplaats was aan 't Stet. Het was een heel gezellige tijd aan het water en we hadden vaak visite. We zaten te vissen, zwommen 's zomers in het meer of gingen varen met de kano. Het was een prachttijd. In de hele strenge winter van 1963 hadden we de woonark tijdelijk verplaatst naar de jachthaven van Verduin, want je kreeg zo de volle wind van het meer af. Tijdens deze strenge winter reden er auto's op de meer. Ik was in verwachting van onze tweede dochter, Katinka, maar ik ging toch schaatsen want ik kon het niet laten. Moeder was toen kwaad, ze vond het niet verantwoord: "Je had wel kunnen vallen". Ondertussen had Tinus samen met Nico Leijen een stuk grond gekocht aan het Dielofslaantje. Daar stond eerst het huis van een schoolmeester van de Openbare School met een grote tuin. 31 Riet Dekker voor de kleine woonark. Dielofslaantje. Woning van de van de Openbare School. Nieuwe woning van Tinus Kerssens en Riet Dekker.

De Groene Valck - Akersloot | 2017 | | pagina 32