In het begin van onze verkeringstij d vond ik het moeilijk hoe ik haar nu moest noemen en heb ik dit een poosje weten te omzeilen. Tinus werkte op een zeewaardig jacht, hij was schipper en kok. Hij bleef soms maanden weg. Dat was niet zo f leuk maar ook wel verrassend, r\ want opeens was Tinus er weer. De heer Hin, de eigenaar van dat jacht, had een nylonkousenfabriek in Haarlem. Met klanten van Hin ging Tinus uitvaren of varen met de familie Hin naar Engeland. Later kon hij op een Amerikaans jacht komen. Ik zou dan met de caravan over het land achter het jacht aan moeten reizen, nu dat wilde ik niet, niet zo lang bij mijn familie weg. Ik zei: "Ga maar alleen, ik wacht wel tot je terugkomt". Hij besloot alleen te gaan, maar de avond voordat Tinus zou vertrekken vertelde hij mij dat hij besloten had het niet te doen, want hij was bang om mij kwijt te raken. Later is hij op een zandzuiger gaan werken in IJmuiden, bij de havens van Amsterdam, maar ook op het Alkmaardermeer. Dat waren lange werkdagen, van 06.00 uur tot 22.00 uur. Het werd op een gegeven moment te zwaar, want Tinus had suikerziekte, al van zijn 15e jaar af. De huisarts adviseerde Tinus een andere baan te gaan zoeken. Hij ging solliciteren bij de Hoogovens in IJmuiden, maar werd niet aangenomen, omdat hij had gezegd dat hij suikerziekte had. Daarna ging Tinus solliciteren bij de Forbo, hij verzweeg dat hij suikerziekte had en werd aangenomen. Vijftien jaar heeft Tinus daar gewerkt. Op 9 februari 1961 zijn Tinus en ik getrouwd. Het feest werd gevierd bij Roorda. Na ons trouwen gingen wij wonen in een kleine woonark. Wij stonden ingeschreven voor 30 Tinus Kerssens aan het werk op het schip. Riet Dekker en Tinus Kerssens op jeugdige leeftijd. Trouwfoto Tinus Kerssens en Riet Dekker.

De Groene Valck - Akersloot | 2017 | | pagina 31