toneeluitvoering ging ik naar buiten om op huis af te gaan. Nel Putter had al verkering dus ik was een beetje alleen. Toen ik Tinus naar binnen zag gaan bedacht ik mij en ging ook weer naar binnen. Er was bal na. Vroeger zaten de meisjes aan de kant en moesten gevraagd worden. Tinus stond bij de bar wenkte naar mij met "Het volgende rondje wij?". Ik dacht wil die grote van Kers wel met mij. Tinus had bij de marine gezeten, hij maakt van die grote passen. Ik moest in het begin aan alles even wennen hoor. Weeks daarna gingen we samen naar de bioscoop en het bleef aan. We hebben vijf jaar verkering gehad. Tinus was ruim vijf jaar ouder dan ik. Hij is geboren op 29 februari in het jaar 1932 en was dus een schrikkelkind. Na ons trouwen vierden wij in het schrikkeljaar zijn verjaardag op de 29ste februari en was het groot feest. In de tussenliggende jaren vierden wij één week vóór of een week na de 29ste februari zijn verjaardag, want op 28 februari was mijn broer Jan jarig en op 1 maart Lauw Weel, de echtgenoot van mijn zus Han. Het gezin Kerssens woonde aan de Julianaweg, tegenover de winkel van Velzeboer, en telde 13 kinderen. Het was familie van mijn vriendin Nel Putter. De moeder van Nel was een zus van Tinus zijn moeder. Met Nel ging ik wel eens naar de familie Kerssens toe, naar tante Marie. Het was daar altijd gezellig, iedereen was daar ook welkom. Toen ik met Tinus verkering kreeg, werd tante Marie mijn schoonmoeder en zei ik natuurlijk niet meer tante Marie. 29 Een bezoek aan de kermis van Akersloot. V.l.n.r.: Kees Duin en Tinus Kerssens. Gezinsfoto familie Kerssens tijdens het 25jarig huwelijksfeest van Jan en Marie Kerssens. Achter 3e van links: Tinus Kerssens.

De Groene Valck - Akersloot | 2017 | | pagina 30