hoek van dokter. De boom bij dokter was een verzamelplek voor jongelui. Daar kon ik dan niet zo lang blijven want anders kreeg ik thuis de vraag: "Waar heb je uitgehangen?". Ik ging uit dansen in Castricum met vriendinnen, Nel Putter en Riet Schoon. Of na mijn werk naar de ijsbaan in Castricum om te schaatsen. Ik moest 's avond uiterlijk om 22.00 uur weer thuis zijn. Ook ging ik met Nel Putter dansen in Egmond Binnen. Als wij dan samen op de fiets terug naar huis reden zei Nel: "Laten we een sigaret opsteken en fluiten dan lijken we net jongens". Nel was ontzettend bang. Mijn eerste jongen waar ik een kus van kreeg was Joop Mannaart. Dat was een neef van mijn klasgenoot Frans van Sikkelerus. Joop Mannaart woonde in Krommenie. Hij bracht mij naar huis. Daar aankomend plukte hij uit verlegenheid en volgens mijn beleving de hele heg kaal, voordat hij mij snel een zoen gaf en toen vertrok. Toen Gré verkering had met Wim Broersen en moeder weer in verwachting was had ze er moeite mee om dit aan Gré te vertellen. Maar Gré reageerde enthousiast met: "Ik wil nog wel een broertje of zusje". Mijn zus Coba kreeg op jonge leeftijd hersenvliesontsteking en heeft daar geestelijk toch wat aan overgehouden. Vader heeft wel eens aan moeder voorgesteld om Coba elders te plaatsen, in een tehuis, maar dat wilde mijn moeder niet. Coba bleef thuis wonen, ook al zorgde dat wel eens voor moeilijkheden. Coba is later wel getrouwd en kreeg twee kinderen. Mijn broer Jan was thuis de gezellige noot. Gré trouwde op 21-jarige leeftijd met Wim Broersen en ging wonen op de Koningsweg. Ik was vaak bij Gré en weet wel dat mijn klasgenootjes vroegen: "Waar woon jij nu eigenlijk aan de Koningsweg of de Buurtweg?". Ik vond het fijn bij Gré, zij was toen ook in blijde verwachting en dat was spannend en leuk, want ik werd voor de eerste keer tante. Mijn zus Gré, inmiddels 92 jaar, is later verhuisd naar een woning aan het Julianaplein waar zij vele jaren heeft gewoond. Nu woont zij sinds kort in het verzorgingshuis Strammerzoom. Ik bezoek haar elke week wel een keer. Toen ik 18 was ontmoette ik Tinus tijdens een toneeluitvoering. Na de 28 Met vriendin op de foto. V.l.n.r.: Nel Putter en Riet Dekker.

De Groene Valck - Akersloot | 2017 | | pagina 29