In de pauze aten wij op school, onder toezicht van een non, ons brood op. Wij mochten tijdens de pauze niet het dorp in. Als je toch een boodschap wilde doen moest je een briefje van thuis kunnen overleggen. Op een keer sprongen wij tijdens de pauze uit de band en dansten met een paspop op z'n kop door de klas heen. Er viel een heilig beeld van steen stuk op de grond. Heel voorzichtig werd het beeld door ons weer in elkaar gezet. Maar toen de les weer was begonnen viel het beeld uit elkaar. De non die les gaf was heel verdrietig want ze had het cadeau gekregen en vroeg wie de schuldige was. Maar dat hebben wij niet gezegd, we hebben met z'n allen geld ingezameld en het beeld laten maken. Laatst las ik in de krant dat een zuster die ons in die tijd les heeft gegeven was overleden. Ze is 101 geworden. Als ik 13 jaar ben ga ik werken in Heiloo in de huishouding bij schildersbedrijf Nieuwpoort, die man was huisschilder en had ook een winkel met schildersmaterialen. Ik wilde eigenlijk naaister worden maar van moeder moest ik in de huishouding. Moeder zei: "Als je dat eerst maar goed kan en dan kun je later wel naaister worden". De familie Nieuwpoort had twee kinderen en de derde was op komst. Ik heb denk ik daar heel vaak appelmoes gekookt, ik was nog zo jong. Toen de vrouw des huizes ziek werd, moest ik ook in de winkel helpen. Ik weet dat op een keer de telefoon ging. Een telefoon, dat was ik helemaal niet 26 Huishoudschool, Uitgeest. Voorgrond rechts: Riet Dekker.

De Groene Valck - Akersloot | 2017 | | pagina 27