vertellen dat ik er soms om moest huilen, dat durfde ik niet goed, maar toen ik zag dat een ander kind ook huilde, liet ik mijn tranen gaan. Ook heb ik bij juffrouw Eggen in de klas gezeten. Ik zat samen met mijn nicht Corrie Baltus bij haar in de klas. Toen wij tijdens de les zaten te praten sloeg juffrouw als straf onze hoofden tegen elkaar aan. Vanaf dat moment vond ik haar geen leuke juf meer. Toen zij via mij vroeg om het breipatroon van mijn gebreide muts die mijn moeder had gemaakt, heb ik het wel aan moeder gevraagd en heeft zij het patroon gekregen. Ik ging alle ochtenden naar de kerk. Op je rapport werd bijgehouden hoe vaak je naar de kerk was geweest. Ik nam een broodje mee want uit de kerk nog naar huis voordat de school begon, dat ging niet. Voor schooltijd at ik het broodje op in de klas, dit deden meer kinderen die ver van school woonden. Op de lagere school was ik vriendin met Sjaan en Riet van der Eng, die bij mij in de buurt woonden, met Lien Leijen, zij woonde op de Startingerweg en met Elly Tiebie. Elly woonde op de Kerklaan en had mooie poppen en een poppenwagen. We speelden bij haar op zolder. Ook speelde ik met Thea Hoogeboom. Als ik Thea nu in het dorp weleens tegenkom, praten wij daar nog wel over, zij kan zich nog herinneren het vest dat ik aan had en dat door mijn moeder was gebreid. De middelbare school volgde ik in Uitgeest op de huishoud-/naaischool. Ik fietste op een herenfiets over Dorregeest, want de Geesterweg was er nog niet, naar Uitgeest. In het begin van Uitgeest woonde familie en omdat ik mij schaamde voor de herenfiets stalde ik daar de fiets en ging ik lopend verder. Op de middelbare school kregen wij les van de nonnen. De lessen waren gericht op huishoudelijke taken, zoals naaien, koken, enz. 25 1948 St. Jacobusschool. Boven v.l.n.r.: Thea Hoogenboom, Paulien Kerssens, Tiny Tromp, Ans Leijen, Jaantje vd Eng, Riet Dekker en Elly Tiebie. Onder v.l.n.r.: Corrie Baltus, Riet vdEng, Truus Melker, Tiny Olgers, Annie Zijp en Henny Vader.

De Groene Valck - Akersloot | 2017 | | pagina 26