Toen ik op een avond moest oppassen op de kinderen Rutger en Maarten van Santen ging ik naar de woning om te luisteren. Met de sleutel deed ik de voordeur open om te horen of de kinderen nog sliepen, heel langzaam ging de kamerdeur open, ik schrok ontzettend, wat bleek het was de poes des huizes. Moeder heeft 40 jaar in het huis aan de Buurtweg gewoond en verhuisde toen naar een bejaardenwoning aan het Heer Derckplantsoen. Daar heeft zij met veel plezier gewoond en met vele kaartrondjes meegedaan. Nadat moeder was verhuisd naar het Heer Derckplantsoen ging er een ander gezin in het woonhuis 'Van ouds 't Klooster' wonen. Vele jaren later betrekt haar kleinzoon, Ton Dekker, de woning. Moeder heeft dit nog geweten en vond dat heel leuk. Trijntje Ba/tus - Dekker heeft haar laatste levensjaren gewoond in het verzorgingscentrum Strammerzoom en is in 1989 overleden. de postbode, met zijn gezin. Ik paste wel eens op de kinderen van Blokker en Van Santen. Van Kleef (nu Deen). Daarna ga ik voor het volgen van de lagere school naar de Sint Jacobusschool. De eerste klas bij Juffrouw Velzeboer heb ik drie maanden gevolgd en toen werd de school gevorderd voor evacuees. De tweede klas bij juffrouw Sernee, volg ik in de kerk, zitten op de knielbank en schrijven op de zitplaats. Juffrouw Sernee kon zo mooi Foto boven: Destijds het woonhuis van dominee Van Santen. Foto midden: Jan Dekker met zijn moeder Trijntje Dekker - Mijn kinderjaren breng ik dus d°°r °p de Battus voor haar woning aan het Heer Derckplantsoen. Buurtweg. De kleuterschool volg ik in het café 1948 in de Jacobusschool de klas van Meester Jansen. Riet Dekker zit op de achterste rij 4e van links. 24

De Groene Valck - Akersloot | 2017 | | pagina 25