het vaststellen van een naam voor deze vereniging werd een wedstrijd gestart die door Annie Hoogland is gewonnen. Zij had ingestuurd "Wij willen steeds vooruit" (WWSV) en deze naam werd gekozen. Later ging ik op de handbal bij Meervogels. De eerste jaren dat ik lid was, was ik nog te jong om te spelen, maar ik mocht wel mee trainen. Toen in Akersloot de handbal stopte ben ik samen met Nel Putter lid geworden van de handbalvereniging HSV in Heiloo, toen deze vereniging er ook mee stopte gingen we spelen in Alkmaar bij de handbalvereniging AOG. Dat hield in dat er tweemaal een nieuw shirt moest worden gekocht en dit was best prijzig. AOG speelde in een geel, zwart shirt en dat kwam later goed uit, want toen wij weer voor Meervogels gingen spelen, speelden wij in het shirt van AOG. Op een dag kwam kapelaan De Boer naar mij toe en zei: "Je bent niet goed bezig. In Akersloot zijn veel meisjes die willen handballen, je moet het in ons dorp weer opstarten, ik zal je daarbij helpen". Hij vroeg aan Jet de Jong en Tinie Pepping om mij hierbij te helpen. En dat gebeurde, we gingen weer handballen bij Meervogels op het voetbalveld. Bij handbal heb je een negenmeterlijn waar je op doel mag gooien en dat is niet bij voetbal. Om dat we geen krijtlijn mochten zetten op het voetbalveld, spanden we een lijn over het veld op negen meter. Ik verzorgde de trainingen. Het was behelpen maar het ging en zo werden de wedstrijden gespeeld. Als de kleedkamers bij de voetbal niet in gebruik waren, mochten wij ons daar omkleden, waren ze niet vrij dan kleden wij ons om in het krijthok. Het was erg primitief. Op een gegeven moment gingen al meer mensen zich er mee bemoeien. Toen vanuit het bestuur van Meervogels werd aangegeven dat voor het gebruik van het veld en de accommodatie een vergoeding vanuit de handbal gewenst werd, is er uiteindelijk voor gezorgd dat we aan de Boschweg een speelveld kregen. Er werden daar handbalvelden gemaakt en kleedkamers gebouwd en zo werd de handbalvereniging weer levensvatbaar. Handbal Akersloot speelde wedstrijden in veilinghallen in Alkmaar en later in de sporthal in Limmen, want de sporthal in Akersloot was te klein. Mijn enthousiasme voor deze sport heb ik jaren later weer overgebracht op onze dochters. Tinus werd later voorzitter bij de vereniging. Toen er sprake van was om een nieuwe kantine te bouwen, heeft Tinus zich sterk gemaakt om een sporthal op deze locatie aan de Boschweg te bouwen. Maar er was veel tegenwerking, het was heel moeilijk want men wilde het groen houden. Uiteindelijk is de kantine, die nu nog in gebruik is, gebouwd en voorzien van een groen dak zodat het niet zo opviel. Weer even terug naar de Buurtweg In de pastorie, een wit statig huis gelegen aan de andere kant van het Kloosterlaantje, woonde dominee Van Santen. En daar naast Siem Blokker, 23

De Groene Valck - Akersloot | 2017 | | pagina 24