3P Op de Buurtweg werden ook paardenrennen gehouden. De entree was bij het Dielofslaantje. Wij hoefden geen entree te betalen want wij woonden binnen het gebied. Uit veiligheid bleven wij meestal binnen en keken vanuit de woonkamer naar dit evenement. Vader was ziekelijk, hij had astma, en dat drukte nog weleens een stempel op het gezin, de jonge kinderen moesten soms stil zijn. Vader werkte bij de melksuiker en is op 55-jarige leeftijd overleden (22-09-1895 - 14-01-1951). Hij lag voor onderzoek in het ziekenhuis en kwam niet meer uit de narcose. Moeder wordt op 50-jarige 12-03-1900 - 24-04-1989) leeftijd weduwe en komt alleen voor de zorg van haar gezin te staan. Vanuit de melksuiker krijgt moeder een zeer lage uitkering en om het hoofd boven water te houden gaat zij uitwerken. Ze gaat voor het Wit-Gele Kruis geld ophalen en werken in de huishouding. Van de zeven kinderen zijn er dan nog zes thuiswonend. De kinderen die al een betrekking hebben moeten de helft van hun salaris aan moeder overdragen. Rina en ik zitten nog op school. Als klein kind vroeg ik dikwijls aan moeder niet dood te gaan. Want moeder was voor ons vader en moeder tegelijk. Ik kan mij niet herinneren dat, ondanks dat moeder het niet rijk had, het gezin iets te kort is gekomen. Later als moeder AOW krijgt en vakantiegeld ontvangt, voelt ze zich rijk en gaat ze op vakantie. Ze had een vriendin die in Uitgeest woonde en ook weduwe was. Ik zat als jong meisje samen met mijn zus Gerie, bij de Gidsen. Wij droegen een uniform, een blauwe jurk met een lichtblauwe stropdas. De ontmoetingsplek voor de Gidsen was de bovenverdieping van de voormalige kaasfabriek (later Storeyclub). Jaarlijks gingen wij met de Gidsen kamperen, onder andere zijn we in Bergen, Heemskerk en Laren geweest. Met de vrachtwagen van Hoogeboom werden wij weggebracht. Mijn zus Han was akela bij de Scouting. Ook was ik aangesloten bij de gymvereniging. Ik weet er nog van dat er een demonstratie was op het voetbalveld en ik met de vlag mocht lopen. In die periode was de gymvereniging net weer opnieuw opgericht en voor 22 l naar het voetbalveld. De vaandel wordt gedragen door Riet Dekker.

De Groene Valck - Akersloot | 2017 | | pagina 23