^Levensverhaal Riet Kerssens - Dekker In dit jaarboek kunt u de herinneringen lezen van Riet Kerssens - Dekker, geboren op 12 oktober in het jaar 1937, het zesde kind van Trijntje Baltus en Bart Dekker. Mijn moeder, Trijntje Baltus, is geboren in het jaar 1900, op 13 maart, en was het eerste kind van mijn grootouders, Jan Baltus en Johanna Tiebie. Na haar worden er nog zes kinderen geboren, Jaap, Grietje, Marie, Bregje, Geertje en Jan Baltus. Moeder groeit op in Akersloot aan de zandweg, nu Koningsweg. Hoe Trijntje Baltus haar levenspartner ontmoette. Op de Sluis was een café van de familie Buur. Trijntje was bevriend met Agie Buur, een dochter van deze familie, en kwam dus regelmatig bij Agie over de vloer. Op een dag als Trijntje en Agie in het café zijn ontmoet Trijntje een Uitgeester, de 26-jarige Bart Dekker die met zijn vrienden in het café van Buur een borreltje gaat halen. Bart Dekker heeft verkering met een meisje uit Uitgeest maar maakt het uit voor Trijntje Baltus. Zijn ouders zijn hier niet blij mee want het meisje waar Bart mee breekt, is een dochter van goede vrienden. Bart en Trijntje krijgen verkering en na een periode van vier jaar trouwen zij in 1924. Er wordt op die dag een dubbelfeest gevierd want de ouders van Trijntje, Jan en Johanna Baltus, zijn op die dag 25 jaar getrouwd. Mijn ouders gaan wonen aan de Westerweg in een klein huisje. Familie IJf heeft daar ook nog gewoond. Dit huisje staat er nu niet meer. Daar komt mijn zus Gré, de eerstgeborene in het gezin, ter wereld. Als later een gedeelte van het woonhuis 'Van ouds 't Klooster' leeg komt verhuizen vader, moeder en mijn zus Gré, die dan net één jaar is, naar de noordkant van het dubbel woonhuis 'Van ouds 't Klooster'. 18 Trijntje Bart Dekker Riet Kerssens - Dekker

De Groene Valck - Akersloot | 2017 | | pagina 19