De burgemeester verleent toestemming voor de locatie en het kerkbestuur heeft de financiën rond. De bisschop in Haarlem staat achter het plan en de bouw kan gaan beginnen. In 1949 wordt het baarhuisje afgebroken om ruimte te maken voor de uitbreiding en op de huidige locatie herbouwd. Het baarhuisje werd jarenlang het lijkhuisje genoemd en gebruikt om de overledene op te baren. De laatste maal dat er in dit huisje is opgebaard is in 1959. Vier jongelui afkomstig uit Langedijk, verdrinken tijdens een ongeval op het Alkmaardermeer. Ze worden tijdelijk in het baarhuisje opgebaard. Ook werd hier de baar opgeslagen en nog weer later het tuingereedschap voor onderhoud van de begraafplaats en de kerktuin. Rond 2005 zijn er plannen om het baarhuisje te verplaatsen. Aanleiding is de aanleg van een pad vanaf het kerkhof naar de Kerklaan. Er is veel achterstallig onderhoud en de omringende bebouwing heeft het baarhuisje aan het zicht onttrokken. Het baarhuisje zou, na verplaatsing naar een prominentere plaats aan de Kerklaan, grondig worden gerestaureerd. Sloop en nieuwbouw van de kerk Eind jaren zestig wordt de neogotische kerk gesloopt om plaats te maken voor een modern kerkgebouw. Niet alleen de kerk en pastorie worden gesloopt, ook de groensingel rondom het kerkhof wordt verwijderd. Het parochiebestuur haakt uiteindelijk af en vraagt in 2007 een sloopvergunning aan. Uiteindelijk komt het niet zover, het baarhuisje wordt opgeknapt en staat nog steeds op zijn plek. 13 Situatieschets met bestaande en nieuwe locatie baarhuisje. gewijzigde situatie Baarhuisje (lijkhuisje).

De Groene Valck - Akersloot | 2017 | | pagina 14