deze plaat speelt tenorsaxofonist Hans Dulfer mee die de groep ook vaak bij optredens versterkt. Hij reed altijd heel snel in hele dikke Opels en Tineke reed vaak met hem mee. "Hoe ver het optreden ook was, het was volgens Hans altijd een uurtje rijden", aldus Tine ke. Barrelhouse geeft in 1979 haar eerste optreden op het North Sea Jazz Festival in Den Haag. In 1983 verliet Tineke Barrelhouse om samen met muzikant/producer Rob van Donselaar onder de naam One Two met wisselende muzikanten op te gaan treden. In augus tus 1984 scoort One Two een kleine hit met No Song To Sing en verschijnt het album One Two. In de winter van 1986 gaat One Two succesvol op tournee maar breekt niet door naar een groter publiek. In 1993 neemt Tineke Schoemaker het initiatief tot heroprichting van Barrelhouse in de originele bezetting met nieuw materiaal in dezelfde stijl als in de begintijd. In 2014 wordt Barrelhouse tijdens de Dutch Blues Awards 2011 door de Dutch Blues Foundation toegelaten tot de Dutch Blues Hall Of Fame. Colofon Dit eerste deel van de Akerpop geschie denis is tot stand geko men met input van An neke en Gerard van Baar, Jeckes van Baar, Theo Baar, Hein Dil, Gerard de Groot, Piet de Groot, Nico Hoog land, Henk Kerssens, Nico Molenaar, Gerrie van Ooijen, Wido Roorda, Tineke Schoemaker, Gerard Schoon, Jan Stuif bergen, Gerard Struijf, Kees Tiebie, Henny Velzeboer, Ron Verduijn en Frans Zonneveld. Aan het eind van dit eerste deel van de Akerpop geschiedenis zijn we aanbeland in de seventies. Natuurlijk heeft Akersloot in de na volgende jaren nog meer muzikaal talent voortgebracht. In deel 2 en 3 belichten we in ieder geval de volgende bands: Ad Kamink, Be Rude, Between, Boothill Undertakers, Dangerous Power, De Bikkels, De Rezt, Desire, D. J. Korsakoff, Ed Ott de zweet- kutten, Fabric, Face-it, For2Night, Germane, Heavy Metal, Inda- house, Jan Oud het Akersloter Kermiskoor, JJAG, Jus Music, Left Behind, Mona Lisa, Moondance, Nevertheless, Silverlight, Sloot, Solid Rock, Steps, Tha Bonerz, Voormekaar en Washline. Opgetekend door: Gerard Struijf, Jan Stuifbergen en Peter Velzeboer. 90 Barrelhouse 5e van links: Tineke Schoemaker Foto: (www.Barrelhouse.nl)

De Groene Valck - Akersloot | 2016 | | pagina 90