"Mijn broers en ik hielpen mee op de boerderij, zoals kalveren voederen en mijn zussen hielpen moeder in de huishouding. Alleen mijn broer Jan en broer Arie kiezen er niet voor om te werken op de boerderij, zij volgen een andere opleiding en gaan een hele andere richting op, accountant, boekhouding. Als mijn broer Theo zijn arm breekt moet ik als 12-jarige jongen vader helpen met koeien melken. Met vrienden Jan (Jack) Veldt, Theo Pepping en mijn neef Gerard Kaptein had ik een kaartersrondje. Om toerbeurten speelden we bij iemand thuis. Of we speelden met een tafelbiljart. Als vader en moeder een middagdutje deden en wij iets te luidruchtig waren tijdens het biljarten kwam vader, pakte de biljartballen en nam ze mee naar de slaapkamer. Wij wachten dan net zo lang tot hij weer sliep en gingen op onze tenen naar de slaapkamer, pakten de ballen weer terug en speelden weer verder. Thuis vermaakten wij ons met spelletjes want wij hadden nog geen televisie. Er was veel gezelligheid en we hadden veel aanloop. Ik weet nog best dat toen wij thuis onze eerste pick-up had den, de singeltjes Cimeroni van Anneke Grönloh en Troela oh troela-la van The Lighttown Skiffle Group werden plat gedraaid. Sinterklaas werd ook gevierd, broer Arie was dan meestal verkleed als Sinterklaas en dan moest er weleens iemand in de zak. Ook de kerstdagen werden met veel gezelligheid in huiselijke kring doorgebracht. Op de buurt hadden Arie en Griet Tromp als eerste een televisie. Wij 8 1954 Lucy, Pé Kaptein, Ria (op schoot bij vader Pé), Jan, Theo, Arie, Geertje Kaptein - van Diepen, Peter (op schoot bij moeder Geertje) Foto: Beeldbank HVOA

De Groene Valck - Akersloot | 2016 | | pagina 8