Tineke: "Als kind heb ik met nog veel andere leeftijdgenoten van het dorp op gitaarles gezeten bij Siem Hoope. Deze ontzettend lieve man gaf les bij de familie de Groot in de huiskamer. Toen dacht ik nog dat het conservatorium alleen voor een soort muzikale genieën was weggelegd. Ook het maken van een langspeelplaat (LP) leek mij op 19-jarige leeftijd iets totaal onbereikbaars, maar ook dat gebeurde allemaal in datzelfde jaar. Onze debuutplaat 'Barrelhouse' werd veel ge draaid op de radio. Een paar jaar later haalden we ook Nederland 1 (TV) toen we de Amerikaanse gitaarheld Albert Collins hadden uitgenodigd. Onze pianist had bedacht om met hem een klein tourtje te doen. Het mu ziekprogramma TROS-Sesjun was geïnteresseerd en hopla wij een half uur live op TV! In het weekend was ik toen meestal in Amsterdam te vinden en doorde weeks studeerde ik ijverig en gaf ik gitaarles aan jonge Akersloters in mijn ouderlijk huis op T Stet 1". In 1978 verhuisde Tineke naar Alkmaar en kwam vooral nog naar Aker sloot om in 'De Vriendschap' te spelen. Gedenkwaardige avonden waar de hele familie Schoemaker inclusief ooms en tantes aanwezig was. Tine ke heeft speciale Akerslootse muziekherinneringen aan de 'bal na's' van Toneelvereniging Rossenbacker en de eerste kermisdeuntjes met de Top- hitters! De band werd geleidelijk bekender en verhuisde naar een 'grote' platen maatschappij (Ariola) om de bekendste LP 'Beware' uit te brengen. Op 89 Barrelhouse 4e van links: Tineke Schoemaker foto: (www. Barrelhouse. nl) Twee jeugddromen kwamen toen eigenlijk uit.

De Groene Valck - Akersloot | 2016 | | pagina 89