Henk ooit uit om samen te spelen. Ben op orgel en Henk op ac cordeon. Ben Mijnders plaatste nog een advertentie: Drummer ge zocht, maar de drummer hield het na de eerste kennismaking voor gezien,..en Ben en Henk ook. Toen André Hazes begin jaren 80 bekend werd met smartlap pen, kwam de accordeon weer meer in beeld en speelde Henk graag op feesten en partijen. In 2002 werd na een gesprek tussen Henk en Ton Baltus het shantykoor 'De Heeren Zeven tien' opgericht. De naam ver wijst naar het bestuur van de VOC in de Gouden Eeuw. Henk is, op accordeon, nog steeds de muzikaal leider. Sinds 2010 be speelt hij zijn instrumenten in de band 'Het Mag Geen Naam Hebben'. Samen met de gitaristen Marga Verhulsdonck (Akersloot), Theo Moorman (Limmen), Hans Vermeulen (Egmond Binnen) en Jan van der Schaaf (Castricum) spelen ze voornamelijk in de eigen huiskamers met af en toe een optreden buiten de deur en tijdens de Akerslootse Walk-In concerten. Sinds enkele jaren speelt Henk zo nu en dan poëtische Nederlandstalige muziek met het Limmens Trio Dekker. Tineke Schoemaker Muzikaal Akersloot is trots op Tineke Schoemaker. Als zangeres van Barrelhouse heeft zij in de hitlijsten gestaan en (inter)nationaal fu rore gemaakt. Alhoewel Tineke nooit in typisch Akerslootse bands heeft gespeeld, willen we haar muzikale carrière hier toch belichten. Tineke is bekend van de blues. Samen met Han van Dam (piano), Jan Willem Sligting (bas, nu ook contrabas), Bob Dros (drums) en de gebroeders Johnny en Guus Laporte (beiden gitaar) richtte ze Barrelhouse op. Tot op de dag van vandaag treden ze met elkaar op en zijn ze (met The Golden Earring) de enige band in Nederland die zolang in ongewijzigde bezetting bij elkaar is. Tineke trad in 1974 toe tot de band die toen voortkwam uit de Os car Benton Bluesband. Zij woonde toen nog niet zo lang op kamers in Alkmaar en zat in het laatste jaar van de Pedagogische Academie. Tot grote schrik van haar ouders Jan Schoemaker en Annie Biesheu vel, verliet ze die school vrij kort nadat ze besloot in Barrelhouse te gaan zingen. De rest van dat jaar heeft Tineke de vooropleiding van het Alkmaarse Conservatorium gedaan om te worden toegelaten. 88 V.l.n.r.: Jan van der Schaaf, Hans Vermeulen, Marga Verhulsdonck, Henk Kerssens, Theo Moorman De band 'Het Mag Geen Naam Hebben'

De Groene Valck - Akersloot | 2016 | | pagina 88