de zangpartij voor zijn rekening. De bin ding met het dorp was groot want bijna alle muzikanten had den scharrel in Aker sloot. Jeroen had een relatie met Connie Swart, Aart met Tilly de Bie en Hans met Rita van der Eng. I Er werd geoefend in de bollenschuur van Klaas Schut aan de Hoogegeest. Het repertoire bestond uit stevige rocknummers van Thin Lizzy en Status Quo, maar ook van de wat onbekendere Chris Pedding en Robert Palmer. Het debuut van Bad Case was in 'de Deel' in het voorprogramma van Carlsberg. Er volgden meerdere optredens in Schermerhorn, Akersloot (de Vriendschap), St. Pancras en het muzikale hoogtepunt was een optreden tijdens de luilaknacht in de veilinghallen te Alkmaar. Een lang leven was 'Bad Case' niet beschoren, na anderhalf jaar werd de band opgeheven en hebben Jeroen van der Veer, Willem Kuilboer en Gerard Schoon de samenwerking voortgezet in de formatie Tax Free met onder andere Uitgeester zanger toetsenist Peter Goeman. Henk Kerssens Alhoewel Henk Kerssens niet heeft gespeeld in typische Akerpop bandjes, willen we hem hier als veelzijdig Akersloots muziektalent toch noemen. Henk speelt accordeon, gitaar (ook bas en klassiek), banjo, trombone en viool. Hij was acht jaar toen hij accordeonist Meindert Mak zag spelen. Hij werd zo enthousiast dat zijn ouders voor hem een accordeon kochten. Lessen volgde hij bij Siem Hoope en hij speelde op concoursen om met een verplicht stuk en een vrij stuk zijn kwalificaties als accordeonist te behalen. In de zesde klas van de lagere school organiseerde Henk optredens voor de jeugd, zijn grootste fans waren Aad Deijlen en Henk Kaandorp. Tot op zijn twaalfde speelde hij bij de Akersloter Harmonie trombone en de gro te bas. Geïnspireerd door The Beatles leerde Henk zichzelf gitaarspelen op een Fender en kwam in contact met enkele Uitgeesters om in 1963 de band Second Try op te richten. Deze band speelde onder meer blues van John Mayall en Otis Redding. Geoefend werd in de boerderij van de familie Albrink in de Limmerkoog. Ze deden mee aan talentenjachten en traden op in de regionale jeugd honken zoals de Storey Club, de Kajuit in Uitgeest en het Parochiehuis in Limmen. In de katholieke kerk van Uitgeest speelden zij tijdens de beat mis. Kort nadat Henk in 1966 in dienst moest, is de band in 1967 gestopt. De organist van de Katholieke kerk van Akersloot Ben Mijnders nodigde 87 Bad Case V.l.n.r.: Willem Kuilboer, Hans van der Waals, Jeroen van der Veer, Aart de Gorter, Gerard Schoon

De Groene Valck - Akersloot | 2016 | | pagina 87