bij de Vriendschap in Akersloot Dit laatste was een benefietconcert om geld in te zamelen voor de Storey Club. De band verzorgde het voor programma van Earth Fire op 8 januari 1978 in de Korenbeurs te Middenmeer. Ze zaten samen (dus ook met zangeres Jerney Kaagman!) in dezelfde kleedkamer. Tijdens de Akersloter Kermis van 1978 had Piet Bruin hen ge vraagd of ze op dinsdagmiddag van half vijf tot een uur of acht in café Het Pontje kwamen spelen als de cafés aan de Kerklaan om vier uur 's middags dicht gingen. Deze keer gingen de kermisvierders dus niet naar huis om bij te ko men van het eerste deuntje, maar in één keer door naar Het Pontje, alwaar het feest werd voortgezet. Het laatste optreden met Gerrie als zanger was een paar maanden later in de Vriendschap. Hij moest in dienst en kon dit niet combineren met de band. Na de zomer werd er geoefend bij Peter Kaptein (Westerweg) en op 7 oktober 1978 was het eerste op treden met een nieuwe zanger Theo Konst uit Blokker. Sjaak en Jeckes waren naar een auditie geweest hij een bandje en in plaats van zelf bij die band te gaan spelen, kaapten ze de zanger weg. Theo speelde ook gitaar en keyboard en kon hoog zingen waarmee nummers van Rod Stewart, Uriah Heep, Cockney Rebel en Santana binnen bereik kwamen. In deze bezetting verzorgde Switch het voorpro gramma van Gruppo Sportivo en Dr. Feelgood. Het laatste optreden van Switch was op eerste Paasdag, 1 april 1979, in een bomvolle 'Vriendschap' te Akersloot, waarbij ook Gerrie nog een paar nummers zong. Iedereen ging zijn eigen muzikale weg; Sjaak koos voor de band Tequila, Gerard ging door met Bad Case, Jeckes sloot zich aan bij Rainbow Warrior, Wido ging weer terug naar school en Theo werd de nieuwe zanger van Black Flame. Bad Case Toen rond 1977 de Alkmaarse band Tilt uit elkaar viel, besloten Jeroen van der Veer (drums), Aart de Gorter (gitaar) en Gerard Schoon (bas) een band te formeren. Willem Kuilboer (ex Memphis) werd gevraagd om ook gitaar te spelen en Hans van der Waals nam 86 Jongerencentrum "Storey Club" presenteert m «NncnverKing met Europa's grootste artiestenbureau het eerste optreden v66r hun doorbraak naar de allerhoogste top van het hit- gebeuren, van de fabuleuze pop- rockformatie, afkomstig uit Akersloot!!! "SWITCH"J Deze fantastische Akerslootse happening vindt plaats op 2aterdag 1 januari van 15<C0 tot 18.00 uur Voorverkoop kaarten: Buurtweg 17» Tot ziens op Nieuwjaarsdag! Switch V.l.n.r.: Sjaak van Baar, Gerrie van Ooijen, Jeckes van Baar In^et: Wido Roorda

De Groene Valck - Akersloot | 2016 | | pagina 86