wel ze allemaal onervaren waren, was de 'drive' er meteen. Na een half jaar besloot Gerrie alleen maar te willen zingen en werd Gerard Schoon (Cats) de nieuwe bassist. Er werd wekelijks gerepeteerd in het magazijn van de Centrawinkel van de familie Roorda. De eerste nummers waren Gloria van Them en Paranoid van Black Sabbat en het repertoire breidde uit met nummers van o.a. The Golden Earring, The Monkees, Deep Pur ple, The Turtles en Rolling Stones. De installatie was primitief en bestond uit één versterker, een oude radio en een hoge lampenkapstandaard als microfoonstatief. Maar al spoedig werd er geïnvesteerd; Sjaak kocht een Peavey gitaarversterker en Jeckes een Fender Twin-reverb., en er werd een Peavy zanginstallatie aangeschaft. Een paar 'oudere' bestuursleden van de Storey Club boden financiële hulp met als voorwaarde dat de band in de Storey Club zou spelen, hetgeen vele malen is gebeurd. Als bandnaam werd gekozen voor 'Switch', naar de LP van The Golden Earring waar ze fan van waren. Gerard van Baar, broer van Sjaak en Jec- kes werd gevraagd als mana ger, want er moest natuurlijk opgetreden worden en Hen- ny Velzeboer en Ruud de Lan ge wierpen zich op als roadies. Tijdens de kermis van 1976 speelde Shoreline en werden de muzikanten van Switch op het podium geroepen om een paar nummers te spelen en het publiek was meteen enthousiast. Het eerste 'eigen' optreden was op 1 januari 1977 in de Storey Club. Om drie uur zou de band beginnen, maar om half drie was Sjaak verdwenen. Op van de zenuwen was hij naar huis gegaan. Gelukkig werd hij daar gevonden en werd hij overtuigd om toch maar te komen spelen. Ondanks de adrenaline en de gierende zenuwen ging het optreden prima, de nummers zaten er lekker in, in een stampvolle Storey Club. Het was immers jaren geleden dat er, na The Tophitters en The Magic Strings, weer een Akersloter band was. Het tweede optreden vond plaats in De Kajuit. Dit Uitgeester jongerencentrum was merendeels gevuld met Akersloters en het werd een groot succes. Andere optredens volgden: de Houten Herberg in de Goorn, Joeb in Egmond Binnen en na tuurlijk weer in de Storeyclub. Jeckes had ondertussen een Opel Blitzbus met dubbele cabine gekocht om de spullen in te vervoeren. Inmiddels had Gerard van Baar een lichtinstallatie gemaakt en had Wido geïnvesteerd in een nieuw drumstel. In deze beginperiode is ook geëxperimenteerd met twee zangeressen Tineke Ridder en Marjan Bleijendaal voor nummers als 'Seasons' (Earth Fire) en Wou Can Go Your Own Way' (Fleedwood Mac). Switch heeft een aantal keren samen opgetreden met de band Tilt in Zaal Swart in Egmond Binnen, in theater Trebol in Harlingen en natuurlijk 85 Switch V.l.n.r.: Jeckes van Baar, Gerard Schoon, Gerrie van Ooijen, Wido Sjaak

De Groene Valck - Akersloot | 2016 | | pagina 85