menig Akersloter heeft gitaar leren spelen van Jan Verduin en hem zeker gehoord en gezien als begeleider van de 'beatmissen' in de RK-Kerk. Scornful In 1967 werd Akersloter gitarist Gerard de Groot door Limmenezen Bert Valkering (piano), Peter Dekker drums), Cor Beentjes (basgitaar) en Bert Tromp (zang) uit Castricum gevraagd om auditie te doen bij hun band Scornful. Deze band- naam werd louter op de klank gekozen uit een Engels woor denboek en toen de betekenis -minachting- duidelijk werd, is dat op de koop toe genomen. De band heeft tot 1970, naast wat eigen nummers voorname lijk Rhythm and Blues gespeeld van onder andere Salomon Burke, Cuby and the Blizzards en Rob Hoeke. Er werd twee maal per week gerepeteerd in de bollenschuur van Valkering en de songs werden 'op het ge hoor' nagespeeld. Zanger Bert hield zich hierbij niet altijd aan de originele teksten maar compenseerde dat door het heel overtuigend te brengen. De piano van Bert zorgde wel eens voor uitdagingen zoals die keer dat de piano op een karretje achter de brommer naar Akersloot werd vervoerd. Bij het viaduct over de A9 moest er met alle macht worden meegeduwd op weg naar een optreden in de Storey Club, bij jeugdhonk Cuby's Inn aan de Waterzijde of de beatmis in de R.K.Kerk. Behalve in Akersloot speelde Scornful ook in het Parochiehuis (Limmen), Het Rode Hert (Egmond aan de Hoef en in zaal Borst (Bakkum) met als muzikaal hoogtepunt het voorprogramma van Sam Dave, een legendarisch soulduo, in Beverwijk. Toen tijdens het voorprogramma het bericht doorkwam dat Sam Dave niet konden landen op Schiphol, koos het publiek ervoor om te blijven luisteren naar Scornful, die op hun beurt besloten om het reeds gespeelde repertoire gewoon een paal maal te herhalen. Alpha Trio Toen in 1972 de Akersloter zanger/gitarist Theo Baar door de toenmalige eigenaar van De Balken in Uitgeest, Wim Duin, in contact werd gebracht met de gebroeders Albrink, met Kees op de toetsen en Gerard op de drums was dat het begin van het Alpha Trio. De leden van het Alpha Trio hebben een aantal jaren hun inkomsten uit 83 Scornful V.l.n.r.: Peter Dekker, Cor Beentjes, Bert Tromp, Gerard de Groot Achter de piano Bert Valkering

De Groene Valck - Akersloot | 2016 | | pagina 83