Ook op een singlehoes van het jeugdkoor 'De Hazestaartjes' staan 'De Tophitters' genoemd. Tijdens de Tour de France werd pro deo opgetreden voor de Tour de Heliomare en ook speelden zij gratis op de Henry Dunant, de vakantieboot van Het Rode Kruis. Toen Nico zijn werk niet meer kon combineren met de band werd op 15 april 1970 besloten om te stoppen. De lopende afspraken werden nog nagekomen en eind september was het laatste optre den. Dat de band zo lang en met zoveel plezier bijeen is gebleven, danken zij aan hun afspraak om tijdens optredens absoluut geen al cohol te drinken. In 1984 is nog een reünieoptreden in De Ooievaar gegeven en tot op de dag van vandaag is Jaap actief in een bandje, speelt Nico in enkele kwartetten en begeleidt hij een koor. Piet is actief bij smartlappenkoren en was de muzikaal leider/pianist van een musical over Schagen. Jan begeleidt een smartlappenkoor in Heemskerk en drumt bij een accordeonorkest in Koog a/d Zaan en Henk, die heeft nog wel zijn gitaar en saxofoon, maar geen behoefte meer om actief muziek te maken. De (Speeltuin) Troubadours In februari 1963 ontstond er uit de muziekschool van Siem Hoope een gitaartrio, met daarin drie jonge (11-12 jaar) Akersloters, te weten; Hein Dil, Gerard de Groot en Jan Verduin (Mo lenpad). Ze zijn be gonnen door mee te doen aan een uit voering in de zaal van de Vriendschap voor leden van de Speeltuinvereniging Akersloot. Vandaar dat de naam in eerste instantie de Speel tuintroubadours was. Voor deze uit voering schreef Siem Hoope de muziek en de teksten. Als trio speelden ze later ook covermuziek van o.a. het Cocktail Trio en The Blue Diamonds. Er werd veel thuis geoefend en uiteraard op de muziekschool. Het hoogtepunt voor de Troubadours was een optreden in zaal Treslong te Hillegom (bekend van tv-uitzendingen zoals Circus Piste en het enige tv-optreden van the Beatles) en waar ze de kleedkamer deelden met The Cats en met Saskia (van Serge). Het laatste optreden is volgens Hein Dil in juni 1966 geweest. Gerard de Groot is later nog gaan spelen in de band Scornful en 82 V.l.n.r.: Gerard de Groot, Jan Verduin, Hein Dil

De Groene Valck - Akersloot | 2016 | | pagina 82