De band afficheer de zich als een dans-, show- en amusements band. De instrumenten werden via Siem Hoo- pe aangeschaft met uitzondering van het tweedehands drumstel dat Jan van zijn ouders kreeg. De kledij alle maal hetzelfde werd gekocht bij de arties tenkledingzaak van Tip de Bruin in Amster dam. De geluidsinstal latie werd, met behulp van ouders, zelf in el kaar geknutseld en er werd een Meazzi van 220 watt aangeschaft, bestaande uit twee zuilen voor zang en vijf micro- Vl.ns.: foons. Al na een half jaar kon de afgesloten lening worden terugbetaald. Nico Hoogland, Muziek werd thuis met een cassetterecorder opgenomen en door de frag- JaepNGekn' menten goed te beluisteren werden de akkoorden gevonden en, zij het Jan van denfonetisch, ook de tekst. Toen The Beatles en The Rolling Stones populair Kommer werden, verruilde Nico zijn accordeon voor een orgel. Er werd om beur- Knielmd. Henk ten bij de muzikanten thuis gerepeteerd en het eerste officiële optreden van De Tophitters was voor de soldaten die gelegerd waren in het fort aan de Ham in Uitgeest. De band speelde voornamelijk in Noord-Holland in onder andere de zaal van Nic. Raven (Schagen), Het Wapen van Heems kerk, Het Gulden Vlies (Alkmaar), Veilinghal Blokker (één week voor het optreden van The Beatles) en bij de eindsoirees van dansschool Jack en Tiny Smit. Door het meerdere malen winnen van de talentenjacht in Cam perduin kon zelfs worden opgetreden in Zaal Treslong te Hillegom. Tot dat Jan zijn rijbewijs haalde, werd de band vervoerd door de vader van Jan in zijn Ford Taunus met aanhangwagen. De Tophitters speelden ook op kermissen waaronder 10 jaar in Café de Vriendschap van Arie (Kip) Verduin in Akersloot en in het verlengde daarvan tijdens de Liliade in Akersloot. De Tophitters zijn met diverse (schnabbel) artiesten in contact gekomen, waaronder André van Duin die toen nog optrad als bandparodist en De Mounties waar zij het bal na verzorgden. In 1966 heeft de band twee singles uitgebracht met op elk twee medley's met nummers als 'Oh what a kiss', 'Es könnte Liebe sein', 'No milk today' en 'Green, green grass of home'. Met de opbrengst van f. 1,75 van de eerst verkochte single werd in de snackbar een slaatje van f 1,50 gekocht. Het wisselgeld werd met een groots gebaar als fooi gegeven. 81 De Tophitters

De Groene Valck - Akersloot | 2016 | | pagina 81