Bruin (café T Pontje) en is The Magic Strings als reünieband pre sent tijdens Akerpop 1980 in De Deel. Na zijn bijdrage aan het 25 jarig jubileum van de Storey Club in november "92, pakt de band de draad weer wat structureler op. Er wordt geïnvesteerd in Gibson-, Fender-, Premier- en Electro Voice-instrumenten en geoefend bij van Vlaanderen in Heemskerk. Sindsdien maakt The Magic Strings op gepaste wijze muziek bij clubs, verenigingen en familie in de omgeving. Ook wordt er op speciaal verzoek opgetreden: bij de Abraham viering' van Peter Velzeboer, 't 25 jarig jubileum van de Fam. Levering in de Vriendschap en tijdens het R&R festival in 1996. Helaas overleed in maart 2011 Mar tin Baltus, waarmee de band een fijn mens en zijn sologitarist kwijt raakte. Na jaren dubben repe teert The Magic Strings sinds 1,5 jaar weer in de Storey Club en kunnen de leden zo hun muzi kale ei kwijt. De jaren tellen, ook voor deze rasmuzikanten, maar muziek maken is en blijft één van de leukste hobby's. De Tophitters De Tophitters werd opgericht in maart 1961 door Piet de Groot (accordeon), Jaap Neelen (gitaar), Jan van den Kommer (drums), Nico Hoogland (accordeon) en Henk Berghuis (gitaar/saxofoon). De eerste drie waren toen 14 jaar en de andere twee 12 jaar. Tij dens de eerste repetitie als band liepen de muzikanten nog in korte broek. Piet en Nico woonden in Akersloot. Jaap, Jan en Henk in Uitgeest. De band ontstond uit de muziekschool van Siem Hoope uit Uitgeest, die eens per week in Akersloot les gaf bij de ouders van Piet aan de Waterzijde. Jan leerde drummen bij de Uitgeester Harmonie. Als naam werd gekozen voor De Uitgeester Koeketers (bijnaam van Uitgeesters). In dit prille begin speelden Kees de Rid der (gitaar) en Nico Welboren (gitaar) ook. Al heel snel namen Jaap en Nico hun plaats in. N.a.v. de uitvoering van de muziekschool kwamen er verzoeken of 'die jongens' ook op een bruiloft wilden optreden. Nummers werden ingestudeerd en op voorstel van Siem Hoope werd gekozen voor de naam De Tophitters, verwijzend naar de net begonnen top 40. 80 The Magic Strings V.l.n.r.: Jan Verduin, Jan Leijen, Martin Baltus, KeesTiebie, Knielend: Hans Tiebie

De Groene Valck - Akersloot | 2016 | | pagina 80