The Magic Strings We schrijven Akersloot 1960 als twee buur jongens besluiten om een band op te rich ten waaruit na wat wisselingen in 1961 The Magic Strings ontstaan. Martin Baltus (so logitaar) Hans Tiebie (slaggitaar), Jan Ver duin (basgitaar) Jan Leyen (drums) en Kees Tiebie (zang) hadden The Everly Brothers, Buddy Holly en later ook Elvis en Cree- dence Clearwater Revival als inspiratiebron. Zij repeteerden op een zelfgemaakte gitaar, een theekistbas en een triplex drumstel in het Klimopgebouw tegenover Bakkerij van Baar aan de Kerklaan. Later kwam de schuur van Jan Leyen beschikbaar en gebruikten zij oude radio's als versterkers waarvan na elk optreden de speakers eruit lagen. In eerste instantie werd er gespeeld bij plaatselijke clubs en verenigingen, maar The Magic vanaf 1962 kwam er onder leiding van manager Piet Leyen meer struc- Stmgs tuur, werden de optredens groter en werd er een heuse fanclub opgericht V.l.n.r.: door Joop van Sikkelerus die ook de bandfoto"s maakte. Er werden echte Hans Tiebie, Höfner gitaren en een Tromsa drumstel aangeschaft en een Dynacord zanginstallatie met Senheiser microfoons vormde de zaalversterking. In Jan Leijen, het spoor van The Beatles en The Stones, volgden er optredens van Uit- Kees ueHe geest tot Hippolytushoef en van Egmond tot Volendam. De danszaal houders werden benaderd met een demo op een cassetterecorder en na het beluisteren min of meer gedwongen tot een contract met daarin een vergoeding zo tussen de 50 en 150 gulden. Er werden ook jongerencentra aangedaan zoals BukBuk in Heiloo, Oase in Alkmaar, Sint Maarten (Paro chiehuis) in Limmen. De hoogtepunten waren een gezamenlijk optreden met de Cats in Volendam, een optreden in Gevelsberg (Ruhrgebied) en een radio-opname met Suhandi (de Draaikolk), uitgezonden door Radio Veronica. In '66 liepen de onderlinge meningen te ver uitelkaar en kwam er een, zou later blijken, voorlopig einde aan The Magic Strings. Jan, Jan en Kees besluiten verder te gaan met Kees Dekker uit Alkmaar. Ze laten 'Magic' vallen en spelen verder als The Strings in een wat beknopter circuit met mooie herinneringen aan het maandelijks optreden in de Rustende Jager in Castricum, een voorprogramma bij Trio Hellenique in Atlantic in Bergen en de Canadaclub in Alkmaar. Eind "68 komt er verandering in de muzieksmaak en houdt ook The Strings op te bestaan. Het bloed kruipt waar het niet gaan kan als in de periode 70-92 de muzi kanten af en toe in de oorspronkelijke bezetting wat dorpse gebeurtenis sen muzikaal omlijsten. The Magic Strings leent daarbij de apparatuur van Switch en mag ook hun oefenruimte gebruiken. Zo zijn ze, samen met Switch, te zien tijdens de Liliade van 1977, doen ze wat optredens met Piet 79 T) J, O O J

De Groene Valck - Akersloot | 2016 | | pagina 79