A XJ^kersloot en de popmuziek (deel 1) Op het verzoek van de redactie van de Groene Valck om de geschiedenis van de Akersloter popmuziek eens in beeld te brengen, zijn een aantal muzikanten en geïnteresseerden bij elkaar gekomen. Vele namen van bands en muzikanten wer den toen genoemd en aan zoveel mogelijk van hen is gevraagd een korte biografie aan te leveren over het ontstaan, de bezet ting, de hoogtepunten en het einde van de bands. Het resul taat was overweldigend en teveel voor één artikel in één editie. Daarom is besloten om deze Akerpopgeschiedenis in drie edi ties met u te delen; hieronder het eerste deel. Om het tijdsbeeld te schetsen: Nadat Nederland een aantal jaren bezig was geweest zich te her stellen van de gevolgen van de crisis en de tweede wereldoorlog, begon er in de jaren zestig het één en ander te veranderen. In de politiek zien we partijen opkomen als D'66 en Provo, de vrije zater dag wordt ingevoerd, de lonen worden hoger en in de huizen zien we geleidelijk aan meer luxe als koelkasten, telefoons, wasmachines en televisies verschijnen. Deze veranderingen hadden ook hun weerslag op de muziek. Na de Big Bands (The Ramblers) en de solomuzikanten (Christiani, The Blue Diamonds) uit de vijftiger jaren, werd onder invloed van ra diozenders als Caroline en Veronica een nieuwe muziekstijl populair die al snel beatmuziek werd genoemd. Meestal groepjes vrienden die met een stuk of 3 gitaren (solo, bas en slag) en een drumstel hun geluid lieten horen. De meesten van hen werden hierbij geïnspireerd door bekende groepen als The Beatles en The Rolling Stones. Den Haag werd gebombardeerd tot Popstad van Nederland met groepen als The Golden Earring, Sandy Coast, The Motions en Q65. Niet veel later ontstond in Volendam de pa lingsound. En wat had Akersloot? Ook Akersloot deed mee in deze nieuwe tijd. Hieronder gaat u de verhalen lezen over (pop)groepen die in ons dorp bestaan hebben of van Akersloters die hun muzikale bijdrage leverden in groepen uit de regio. We beginnen dit eerste deel in de vroege sixties en ein digen laat in de seventies. 78

De Groene Valck - Akersloot | 2016 | | pagina 78