In 2004 verhuizen Piet (3) en Judith naar de Beatrixlaan. De woning boven de bakkerij wordt door Peter en zijn vrouw Edith betrokken. In 2008 breken zware tijden aan, het is zowel emotioneel als economisch een rampjaar. Piet (3) krijgt een hartaanval en overlijdt. De toekomst hadden we anders uitgestippeld. De economische crisis slaat ook keihard toe. Het is moeilijk om tegen de supermarkten en broodfabrieken te concurreren. We hebben veel discussie gehad. Moeten we stoppen, de zaak verkopen of gaan we door. Met Peter samen hebben we besloten om door te gaan. De toekomst De laatste jaren zie we duidelijk een omslag naar ambachtelijker brood. Bijvoorbeeld speltbrood, dit speltmeel laten we malen door molen 'De Oude Knegt'. Brood met minder koolhydraten is ook een nieuwkomer evenals zelfgemaakt roggebrood. Door ons te onderscheiden groeit de omzet weer. We zijn sterk in speciale opdrachten. De klant komt met een idee en wij maken het, zowel taarten, marsepein, chocolade of banket. December is nog steeds de drukste tijd van het jaar. Vele tulbanden en duivenkaters worden gemaakt en we bakken op oudejaarsdag oliebollen. Peter en Edith geven workshops voor kinderen, bezoeken beurzen en volgen vakcursussen zoals chocolaterie en etaleren. Judith is nu al 40 jaar in de zaak aan de slag. Niet alleen omdat ze brood en banket een mooi product vindt, maar vooral om het contact met de klanten. Honderd jaar bakkerij P. van Baar is een bijzondere mijlpaal en reden voor een feestje. We weten niet hoe het in de toekomst gaat lopen, maar toeval of niet de kinderen van Peter en Edith: Lucas, Vincent en Femke zijn vaak in de bakkerij te vinden Piet (1) geboren in 1893, overleden in 1976. Piet (2) geboren in 1917, overleden in 1989. Piet (3) geboren in 1948, overleden in 2008. Peter geboren in 1972. Piet (3) kort voor zijn overlijden in 2008

De Groene Valck - Akersloot | 2016 | | pagina 76