Vader was veehouder. Geen groot boerenbedrijf, hij had ongeveer 18 koeien en een kleine grasakker achter de woning aan de Raadhuisweg, met een hooiberg, gras- kuilen en mestopslag. Daarnaast had vader een groter stuk land over het viaduct waar hij koeien hield. Zijn broer Jan ging later werken op de boerderij van hun vader en heeft het boerenbedrijf van mijn grootvader voortgezet. Mijn grootouders gingen wonen aan de Kerklaan. Het land van mijn grootvader wordt onder zijn drie zonen, oom Jan, oom Nico en mijn vader, verdeeld en zo wordt 2 hectare land aan de Westerweg eigendom van mijn vader. In die tijd werkte vader naast zijn werkzaamheden op de boerderij in de herfst bij Blokker, bollen rooien, en hij kreeg van Blokker voor zijn verrichte werkzaamheden bolletjes mee en zo begon vader naast zijn boerenbedrijf ook een tuinderij op het land aan de Westerweg en teelde lelies. Vele boeren hadden in die tijd naast hun boerenbedrijf een tuinderij." Eind jaren 50 wordt de woning aan de Raadhuisweg verbouwd en verhuist het gezin naar de overkant en vindt daar een tijdelijk onderkomen in de brandweerkazerne. Boven op zolder waren slaapkamertjes. De boerderij werd gedeeltelijk voorzien van nieuwe voor- en zijgevels en een nieuw rieten dak. Het is één van de oudste boerderijen van het dorp. 6 Jaren 60 Pé Kaptein op zijn land aan de Raad- Foto: Beeldbank HVOA 1964 Geertje Kaptein - van Diepen met haar schoonmoeder Mane Kaptein - van Diepen voor de boerderij aan de Foto: Beeldbank HVOA

De Groene Valck - Akersloot | 2016 | | pagina 6