„Gouden bakker" in Akersloot mensen in Akersloot raken nogal eens in de war met al die Pieten heb ik me laten vertellen. Je hebt Piet van Baar senior, en dan nog de grote Piet en de kleine Piet maar die kleine Piet is weer de grootste. Maar ik wilde het nu even hebben over dè Piet van Baar, de oudste, 72 jaar en nog steeds actief in de bak kerij aan de Kerklaan. Hij begon in januari 1916 in dezelfde winkel. ..Maar het was nog allemaal heel erg klein. Het winkeltje was maar een paar vierkante meter groot en daar achter. waar nu de zelfbedienings winkel is, stond de oven". Bakker Van Baar sloeg een ei stuk, roerde even en smeerde de Amster damse korstjes in tot ze glommen als een spiegel. „Ja de oven is ook heel anders. Die gaat nu op gas. Dat is handig. Vroeger stookten we hem met briketten. Nou krijgen we over èén of twee jaar misschien al aard gas". Bakker Van Baar gaat in ieder geval mee met zijn'tijd. De eerste dertien jaar, tot 1929 trok hij er met pand t i wagen op uit om zijn klanten te bedienen. Daarna schafte hij, als eerste bakker in het Leliedorp een autootje aan, „We hadden toen ook geen electrisch licht en geen water leiding". gaat hij verder. „Meestal gebruikten we regenwater bij het bakken, Maar we deden ook veel met melk. Eigenlijk meer dan nu". Veranderd Ja in die vijftig jaar dat de heer Van Baar nu bakker is, is er in de zaak enorm vee] veranderd. Een paar jaar geleden werd de voormalige Jakkerswinkel veranderd in een zelf bedieningszaak. die ondertussen ook al weer is uitgebreid. De mensen vin den het fijn om: brood te kopen bij een 'warme'" bakker. „Er komen wel eens mensen in de winkel uit Am sterdam of zo. die hier op vakantie zijn. Als ze binnenkomen ruiken ze dat er brood gebakken wordt. Dat valt ze op, want zij kennen dat haast niet meer". Het feest is ondertussen al gevierd, met een reclame-actie. Een fraai ge bakken schild, van brood, herinnert er nog aan, evenals enkele lijsten met speciale koopjes. De heer Van Baar sr, hoopt voorlopig nog rustig door te kunnen werken in de bakkerij, liet meer 's morgens in alle vroegte, dat laat hij aan de jongeren over Maar 's middags is hij nog vaak bij de oven te vinden, of hij trekt de wijk in. 66 Krantenbericht Noordhollands dagblad, 19 januari 1966

De Groene Valck - Akersloot | 2016 | | pagina 66