Prijzen op de bakkerij tentoonstelling Op de tentoonstelling van het van net Ge west Noord-Holland van de R. K. Bakkersbond zijn de volgende inzen ders uit ons gewest bekroond: Groep A (Bakkerspatroons) Water brood 3e prijs firma P. van Baar te Akersloot; waterbrood 2e prijs firma van Baar en Zoon te Akersloot. Tarwebrood: eervolle vermelding: D. de Groot te Heiloo. Taarten: 3e prijs J. Stevers te Beem- ster en A, de Boer te Alkmaar. Boterkoekjes: A. Zwiep te Zuid- Scharwoude. Groep B: (Bakkersgezellen) Water- panbrood (knipbrood), 2e prijs F. v. d. Burg en J. Kaay beiden Alkmaar. Boterkoekjes: Eervolle vermelding J. Kuys te Obdam en B. Koks te Den Burg (Texel), die ook een prijs kreeg voor gebak ter opluistering. In 1947 trouwt Piet (2) met Bep van Duin uit Hoofddorp. Ze betrekken samen de woning naast de bakkerij. Piet (1) en Marie verhuizen naar de Julianaweg (huidige locatie Visboer). Piet (1) blijft aan het werk in de bakkerij maar neemt wat meer afstand. Eind jaren veertig zijn er nog steeds zes bakkers aan de slag in Aker sloot, naast Van Baar: Tijmes, Schoon, Putter, Leijenaar (De Jong) en Verduijn. Zes bakkers op slechts 2000 inwoners. In de vijftiger jaren breken andere tijden aan. De bevolking groeit flink en zo ook de hoeveelheid werk. Er wordt een bakkersknecht ingehuurd met kost en inwoning. Na verloop van tijd blijkt dat het voor de bakkersknecht moeilijk is om 's mor gens vroeg op te starten. Er is flink wat geroep nodig om hem uit zijn bed te krijgen. Zelfs zo luid dat het hele gezin wakker wordt, maar niet de bakkersknecht. De bakkersknecht gaat weg en er komt volwaardig personeel bij, maar niet meer intern. Uit het huwelijk van Piet (2) en Bep worden acht kinderen geboren. De oudste zoon Piet (3) voelt zich al snel thuis in de bak kerij. Niet alleen in de bakkerij maar ook met venten langs de deur gaat hij mee. Ook als het slecht weer is, wordt er uitgevent, desnoods met de slee. Dat venten gaat lang niet altijd goed. Zoals een keer in de Boekelermeer. Piet (3) zit naast zijn opa in de auto en speelt wat met de knopjes op en onder het dashboard. Dit loopt op een gegeven moment wat uit de hand. Welke knop er wordt aangeraakt of wat er precies gebeurd is lastig te ach terhalen, maar de wagen belandt te water. De taken in de winkel en bakkerij zijn duidelijk verdeeld. Piet (2) is de baas in de bakkerij en Bep in de winkel. Deze samenwerking was heel goed. Te koop eon in pr. st. z- KLUTSMACHINE, merk Express. Te bevr. bij Fa. P. van Baar en Zn., Kerk- laan 315, Akersloot. Tel. K 2513—253- 64 Piet (1) en Piet (2)

De Groene Valck - Akersloot | 2016 | | pagina 64