De bakkerij aan Molenbuurt 360 Op deze locatie wordt al heel lang brood gebakken, hoe lang dat weten we niet precies. Wel dat in 1822 de eigenaar van het pand, Jan Frederikszn. Sinnige, de bakkerij verhuurt aan Gerrit Dirkszn. Stierp. Gerrit Stierp is van oorsprong boer en geen bakker. Hij leert het vak van de inwonende knecht Martens Wijnberg. Als eigenaar Jan Sinnige in 1834 overlijdt is het pand f. 500,- waard. Daarom is het wel wat vreemd als de dochter van Jan Sinnige, Trijntje, vier jaar later de bakkerij verkoopt voor slechts f. 100,- aan Pieter Jacobsz. Koning. Misschien was het pand in slechte staat. Een paar jaar later leent eigenaar Pieter Koning f. 600,-, vermoedelijk om de bakkerij op te knappen maar zeker weten doen we het niet. De zoon van Pieter, Cornelis, neemt de zaak over in 1856 voor f. 3500,-. Hij beheert de bakkerij tot 1897, dan neemt de uit Limmen afkomstige Nicolaas de Goede de bakkerij over. De naam van de bakkerij was 'De Vlijt', deze naam prijkte op het raam boven de toegangsdeur. Een grote brand in juli 1914 legt de bakkerij met woonhuis totaal in de as. Al snel daarna wordt er een nieuwe bakkerij met woonhuis gebouwd. Bakker de Goede zwaait nog een jaar de scepter in de nieuwe bakkerij, dan verkoopt hij de zaak. In januari 1916 ontsteekt Piet van Baar de oven, het begin van een lange traditie. Om nog wat extra's te verdienen worden er nog wat varkens gehouden. Piet van Baar was niet de enige bakker in het kleine Akersloot. De collega's waren A. Schoon (Julianaweg), A. Overpelt (Kerkedijk, nu Dorpsstraat), D. Hoogland (Dielofslaantje), J. Putter (Sluisbuurt) en C. 61 De bakkerij rond 1915.

De Groene Valck - Akersloot | 2016 | | pagina 61