zelfs de stank van de rook ruiken die uit de schoorsteen opsteeg. Heel voordelig ging die stoombootdienst echter niet, want het gebeurde dikwijls, dat de machine kapot was en dan zagen we een stoomboot gesleept worden door een paar zeilende botters naar de plaats voor de reparatie, Het was niet te verwonderen dat het volk de stoomboot "het zieke varken" noemde daar het gillen der stoomfluit en het zuchten der machine, die een buitengewoon leven maakte, het eerst aan dat dier herinnerde. 20. Onze eerste reis naar Amsterdam Het was daarom niet vreemd dat mijn Vader van dat nieuwe vervoermiddel geen gebruik wilde maken, toen hij voor het eerst met mijn broer Auke en mij naar Amsterdam ging, en liever de trekschuit nam. 't Was 's morgens nog vroeg toen we met grote verwachtingen vervuld naar het Schouw te Akersloot wandelden om aldaar plaats te nemen in de trekschuit van de heer Kell te Alkmaar die ons langs het Noord Hollands Kanaal tot voor de sluis te Purmerend bracht, waar wij moesten overstappen naar een andere trekschuit die ons tot Buiksloot bracht. Daar moesten we weer overlopen en kwamen nu in een trekschuit terecht, die er lang niet zo mooi uitzag. Door de reten van de vloer in de roef, zag ik het water en dat maakte me bang, maar mijn Vader verzekerde dat er onder dat water weer een vloer was zo dat we niet bang behoefde wezen. De reis in Stoomraderboot die er ongeveer zo uitziet als de boot die de familie Hennes uit het zolderraam over de meer zag varen.

De Groene Valck - Akersloot | 2016 | | pagina 46