aarom ik die herinneringen uit mijn jeugd schreef? Met geen ander doel dan aan mijn kinderen te geven wat ik heb moeten ontberen, namelijk: enige mededelingen uit de jongensjaren van mijn vader. Ik heb mijn vader bij gebrek aan ieder gegeven (studeer, werk enz.) nooit als jongen kunnen voorstellen. Voor mij was hij, evenals Adam, volgens het Bijbelse verhaal, als volwassen mens ter wereld gekomen. De reden was waarschijnlijk dat de man nooit tijd of gelegenheid had, zich veel met ons in te laten. Moeder daarentegen vertelde ons dikwijls uit haar jeugd, zong liedjes voor ons, die zij als kind geleerd had, beschreef ons allerlei gebeurtenissen, die zij bijgewoond had en gaf ons een denkbeeld van haar meisjesleven wat ik ook later ook altijd zo plezierig vond. Bij het neerschrijven van de volgende bladzijden heb ik er zelfs nooit aan gedacht mooi te doen of iets meer te geven dan een eenvoudig verhaal van gebeurde voorvallen. Ook is er allerminst sprake van volledigheid. w.g. S. Hennes. antekeningen Sierk Hennes, deel 3 Ik herinner mij nog dat de eerste stoomboot tussen Alkmaar en Zaandam over het Alkmaardermeer zou gaan, waarop men door het raam op de zolder een ruim uitzicht had. De hele familie was daartoe naar boven gekomen en zat al lang te vazen in gespannen verwachting op de watervlakte te staren. Eindelijk verscheen de boot, komende van Alkmaar door het Noord Hollands Kanaal en het Gat van de Meer. Het raam werd geopend om te luisteren naar de werking der machine en het slaan van de raderen in het water, en daar de wind Noord-oost was konden wij 45 Sierk Hennes, tweede zoon van Auke Sierk Hennes, is schrijver van 'Uit mijn 1903, na een leven in het onderwijs, zette hij zijn jeugd- Zijn vrouw Theodora (Doortje) Hennes-Prins. A y De stoomboot kwam door het gat van de meer. Dat 'Gat' (de overgang van het NH kanaal naar de meer) is op deze foto van de zeilende familie Hennes goed te zien. Foto door Klaas Hennes, rond 1900.

De Groene Valck - Akersloot | 2016 | | pagina 45