Verkoop Dan is er aan de reeks huurders een einde gekomen. De Groene Valck wordt verkocht. Aldert Koopman (Geboren 1801 te Wormerveer als zoon van Sijbrand en Neeltje Riedemaker) koopt in 1841 De Groene Valck van Dirk Bosman voor fl. 700,-. Hij neemt bij Bosman fl. 300,- hypotheek en geeft hiervoor de Valck in onderpand. Deze akte wordt in december 1842 opgemaakt. Aldert wordt op 27 januari 1843 leven loos gevonden in de Hempolder. Zijn weduwe Geertje Zeeman blijft met twee minderjarige kinderen achter. Deze kinderen zijn afkomstig uit Alderts eerdere huwelijk met Aaltje van der Horst. Er wordt een voogd aangesteld over de minderjarige kinderen. Bovendien is Geertje zwanger, daarom wordt er een curator aangesteld. Op 15 maart 1843 wordt de Valck in opdracht van de weduwe, voogd en curator, via een openbare veiling verkocht. Voor fl. 611,- is Dirk Koopman de nieuwe eigenaar. Dirk Koopman Geboren 1815 te Akersloot (zoon van Klaas en Gerritje Dral). Hij trouwde in 1842 met Klaasje Schrama. Een jaar later koopt hij de herberg. Opvallend is de hoge kindersterfte in hun huwelijk. Van de zeven kinderen zijn er vijf jong overleden. Ze zijn beide in 1871 op 55-jarige leeftijd te Oudkarspel overleden. In 1855 vertrekt het gezin, nadat de herberg is verkocht, naar Alkmaar. Pieter Morsk Geboren in 1807 te Akersloot (zoon van Klaas en Trijntje Jansdr. Noord). Hij trouwt te Akersloot in 1845 met Maartje Bakkum, zij heb ben na hun trouwen in Heiloo gewoond. Zij kopen de Valck in 1855 van Dirk Koopman voor fl. 600,-. Naast herbergier was Pieter ook landman. Het is niet duidelijk of de Valck verkocht is, of dat deze is geschonken aan hun enige dochter, middels een onderhandse akte. Als Pieters vrouw, Maartje op 59-jarige leeftijd overlijdt, wonen zij aan de Kerkedijk te Akersloot. Pieter overlijdt op zijn 82e aan de Noorder- geest.(Noordergeest is het noordelijkste gedeelte van de Hoogegeest.) Cornelis Kleef De volgende herbergier (huurder) wordt de 1842 te Limmen geboren Cornelis Kleef (zoon van Arie Kleef en Sieuwtje van Dijk). Hij trouwt in 1868 te Akersloot met de in Heiloo geboren Trijntje Morsk. En Trijntje is de dochter van Pieter Morsk de toenmalige eigenaar van de 'De Groene Valck'. Hij is dan nog niet aan de slag als kastelein, dit gebeurt pas in 1878. Uit hun huwelijk worden zes kinderen geboren waarvan twee kinderen op jonge leeftijd komen te overlijden. In 1877 leent Pieter Morsk, de schoonvader van Cornelis, bij mej. Anna Cor nelia Lind uit Alkmaar fl. 2200,- Hij brengt de Valk met twee stukjes bouwland in als onderpand.

De Groene Valck - Akersloot | 2016 | | pagina 40