/igenaren en bewoners van herberg 'De Groene Valck' vanaf de 19e eeuw Herberg 'De Groene Valck' speelde langdurig een belangrijke rol in het dorp Akersloot. In deze herberg vond rechtspraak plaats, werden aktes opgesteld en onder leiding van de schout werden conflicten besproken en beslecht. De herberg staat in het cen trum van de 'Kerkbuurt' waar ook de notabelen wonen. Vanaf de 18e eeuw verslechtert de economische situatie drastisch. Aker sloot verarmt en verandert in een agrarische gemeenschap. De Bataafse republiek is geboren waardoor er veel verandert. De rechtspraak wordt gecentraliseerd te Alkmaar en de Schout en schepenen worden burgemeester en wethouders. De belastingen worden landelijk geïnd. Geldeenheid en gewichten worden uni form in de hele republiek. Maar de herberg blijft wel 'de herberg'. Hieronder een beeld van de eigenaren en huurders vanaf de 19e eeuw en hoe ze hun brood hebben verdiend. De verkoopprijzen geven een goede afspiegeling van de economische situatie in deze eeuw. Een eeuw met grote veranderingen door de komst van de stoommachines, fabrieken en stoomtreinen. Op het platteland gaan de ontwikkelingen niet zo snel, zo ook in Akersloot. In de 19e eeuw groeit het aantal in woners van Akersloot licht. Eind 19e eeuw zijn er ruim 1500 inwoners binnen de gemeentegrenzen. Maar we gaan terug naar het eind van de 18e eeuw als eigenaar en schout Lourens Veer van Akersloot herberg 'De Groene Valck' verkoopt. 36 Tweede van rechts herberg 'de Groene Valck'

De Groene Valck - Akersloot | 2016 | | pagina 36