Onze zoon woont in Vlissingen en studeert ICT. Hij is geen buitenmens, heeft geen feeling voor het telen. Het was een heel gezellig buurtje aan de Koningsweg. Als het tijdens de wintermaanden ontzettend had gesneeuwd, maakte ik voor mevrouw Verduin, de vrouw van de schillenboer, wel eens haar straatje schoon en we dronken dan een kopje koffie samen. In april 1992 verhuizen wij naar de nieuwe woning aan de Westerweg. Waar wij tot op heden nog wonen. Woning van Joke Vader en moeder Kaptein zijn na jaren op de Startingerweg te hebben en^VeterKaptdn,^ gewoond, verhuisd naar een seniorenwoning aan de Mozartlaan. r' Toen deze woningen werden gesloopt hebben zij een huisje aan het Heer Derck Plantsoen betrokken. Vader wilde het liefst niet naar een verzorgingscentrum, maar toen hij ziek werd, liet hij dit los. Op een gegeven moment zei hij tegen mijn broer Jan: "Je moeder en ik willen naar het verzorgingscentrum". Hij voelde dat zijn einde naderde en dacht moeder moet onder de pannen. Toen er in 1996 een tweepersoonskamer vrij kwam, zijn ze samen naar het verzorgingscentrum Strammerzoom verhuisd. Op de dag van de verhuizing, mijn zussen maakte de kamer schoon en zorgden voor de inrichting, waren mijn ouders bij ons te gast. Vader Pé had hier nog potje bier gedronken en een blik geworpen op zijn ouderlijk huis, de boerderij, waar hij vroeger had gewoond. Toen mijn zussen telefonisch melden: "ze kunnen komen hoor" heb ik ze met de auto naar Strammerzoom gebracht. Ik denk dat vader de kortste inwoner is geweest van het verzorgingscentrum. Want 48 uur later was vader overleden. Moeder overleed in 2002." 24 1998

De Groene Valck - Akersloot | 2016 | | pagina 24