Een dag later vertrokken wij voor één maand naar Canada. Daar bezochten wij de zus van Joke en woonden diverse onderdelen van de Olympische Spelen bij, o.a. schaatsen, Yvonne van Gennip wint daar drie plakken, en ijshockeywedstrijden. We toerden rond en hebben veel gezien. Het was een prachtige huwelijksreis." Joke, de vrouw van Peter, gaat nu nog regelmatig naar haar zus in Canada, die inmiddels is verhuisd vanuit Calgary naar Vernon BC (Britisch Columbia). Joke en haar zus hebben een zeer goede en innige band. Afgelopen jaar is zij weer voor een maand bij haar zus geweest. "In 1990 als onze huidige woning in aanbouw is, raakt Joke in verwachting. Dat jaar gaat Joke tijdens de kerstdagen naar haar zus in Canada. Tijdens haar verblijf in Canada biedt mijn kameraad, Hans Tiebie, aan om zijn ouderlijk huis aan de Koningsweg, dat op dat moment in de verkoop staat, te huren. Na telefonisch overleg met Joke ben ik op het aanbod in gegaan. Joke was heel blij dat deze kans zich voordeed. Want onze woning aan Strammerboogh was eigenlijk te klein voor gezinsuitbreiding." Peter en Joke gaan dus tijdelijk wonen aan de Koningsweg, huisnummer 11. Op 7 juni 1991 wordt hun zoon geboren in het Medisch Centrum Alkmaar. De ooievaar staat in de voortuin van aan de Koningsweg. "Peter, onze zoon, is naar mijn vader vernoemd en heeft de doopnamen Petrus Nicolaas gekregen. Toen Peter was geboren en mijn vader hem in het ziekenhuis kwam 2010 bewonderen, zei ik: "vader Pé, je bent vernoemd hoor, onze zoon heet Peter Kaptein Peter". Vader was zo trots en ging alle buurtjes op de Mozartlaan langs met zoon Peter om het te vertellen. Ik dacht altijd dat mijn doopnamen ook Petrus Nicolaas waren, maar toen ik voor mijn rijbewijs een uittreksel ging halen bij het gemeentehuis kwam ik erachter dat mijn doopnamen Petrus Johannes Maria waren. Dus op mijn diploma staan de verkeerde doopnamen. 23

De Groene Valck - Akersloot | 2016 | | pagina 23