Ik ben uiteindelijk na zeven jaar weer naar Nederland teruggekeerd. Toen ik weer terug was, had ik het in het begin moeilijk, ik werkte weer in een slagerij, maar verdiende lang niet zoveel als in Canada. Ik kon dus ook niet elk weekend uit. Dat waren allemaal dingen, eigenlijk viel het zo tegen, ik had weer kruipend naar Canada gewild." Peter weet dat Joke nadat zij een half jaar in New Zeeland en zeven jaar in Canada had gewoond, in 1985 weer voorgoed in Nederland is teruggekomen. En zo gebeurt het. In augustus 1985 komt Peter op zondagmiddag Joke op de kermis tegen, speekt haar aan en zij krijgen verkering. Na haar terugkomst in Nederland woont Joke op haarzelf in de Rijp en werkt bij slager Cor Strijbis, die naast zijn werk als slager ook muzikant is en speelt in de band The Little Stars. Later wanneer Joke in Akersloot woont, werkt zij nog een paar jaar bij Ron Heinis, de slager in de Komart. "In 1986 gingen wij samenwonen in een benedenwoning aan de Strammerboogh nr. 1 en in 1988 op 9 februari traden wij in het huwelijk. In het gemeentehuis te Graft trouwden wij voor de Burgerlijke Stand, daarna de inzegening in de Kerk te Zuid Schermer en het feest werd gehouden in Oost- Graftdijk in een café op de camping 't Rietbosch. Toen wij na het feest 's nachts aankwamen bij onze benedenwoning aan de Strammerboogh had de vrijwillige brandweer een grap uitgehaald en had alles in ons huis ingepakt. 22 genomen in De Rijp met hierop de woning en auto van. 9 februari 1988 Wit en Peter Kaptein

De Groene Valck - Akersloot | 2016 | | pagina 22