Joke werkt tot haar zeventiende bij haar vader in winkel, zij wil echter haar vleugels uitslaan en gaat naar Den Burg op Texel waar zij twee zomers en één winter werkt bij een slager. Dan besluit ze van werkgever te veranderen en gaat werken bij een slager in Breukelen en is daar tevens intern. Inmiddels heeft zij haar motorrijbewijs gehaald en een (zware) motor gekocht. Dan m Canada besluit zij voor een halfjaar naar New Zeeland te gaan op bezoek bij familie van haar ouders. Tijdens die periode emigreert haar zus Greet met haar man en hun dochtertje van twee naar Canada. Als Joke na haar reis weer thuiskomt, ontvangt zij een brief van zus Greet die schrijft dat zij ontzettend heimwee heeft en vraagt haar dit niet tegen hun ouders te zeggen. Joke besluit naar haar zus te gaan en naast haar werk bij de slager in Breukelen heeft ze ook nog een aantal werkhuisjes om zo het bedrag bijeen te sparen voor haar reis naar Canada. En dan is het zo ver. Haar eerste verblijf in Canada is voor een periode van 9 maanden. Om vervolgens na een korte periode in Nederland terug te zijn, de stap te nemen om naar Canada te emigreren. Joke gaat wonen in Calgary, op 10 minuten loopafstand van haar zus en werken in een vleesfabriek. "Ik stond achter een lopende band waar je een derde stuk van een nek moest afhalen en vervolgens dat gedeelte uitbenen. Het was zwaar werk, maar het verdiende ontzettend goed. In het begin had ik moeite om mijn mes scherp houden, maar de andere medewerkers hielpen mij zo goed. Met één oud medewerknemer, heb ik nog steeds contact, hij is geboren op de Fiji eilanden, maar woont na al die jaren nog steeds in Canada. Ik werkte daar tussen de Chinezen en Filipijnen. 21 Canada Joke met collega Tot vandaag de dag heeft Joke nog contact met hem Canada. Joke voor haar auto

De Groene Valck - Akersloot | 2016 | | pagina 21