snert opgediend en roggebrood met spek geserveerd. Daarna werd er gekaart. De snertdag is 30 jaar door de vereniging georganiseerd door middel van een jaarlijkse contributie door de leden van de vereniging en werd de eerste tien jaar gevierd bij café 't Achterom en daarna in café 'de Vriendschap'. De lelievereniging had ook een standje bij de Liliade." In 1978 wordt in Akersloot de laatste Liliade gehouden. Dit evenement verhuist midden jaren 80 naar de Keukenhof en ondergaat een naamswijziging, de naam Liliade mag vanwege de licentie niet worden gevoerd. Vanaf die tijd wordt het Lelieparade genoemd en wordt nog elk jaar, begin mei, gehouden. Wanneer Peter in 1974 voor zichzelf begint, wordt hij ook lid van de vereniging voor Bloembollencultuur, afdeling Akersloot-Uitgeest. Henk Hoogervorst is op dat moment de voorzitter. Een aantal jaren later neemt Peter het voorzitterschap van Henk Hoogervorst over. De vereniging viert op 14 februari 1991 het 100-jarig bestaan. In de sporthal worden oude tuindersspullen opgesteld en er is een bloemenshow. 's Avonds is er een feestavond in café de Vriendschap voor alle bloemenbollenkwekers. Waarschijnlijk is op dat moment Bloembollencultuur de oudste vereniging van Akersloot. Een paar jaar later gaat de vereniging over in Kring N oord-Kennemerland. "Toen ik weer in Akersloot woonde, waren mijn kameraden Hans en Jan Tiebie, Willem Buur en Leo de Ridder. In die tijd gingen wij na de voetbal of na een voetbalwedstrijd van AZ een biertje halen bij 'het Pontje', het café van Piet Bruin. Dat waren schitterende tijden, gewoon feest. Ik ben tot mijn dertigste vrijgezel geweest. 18 Voor café 't Pontje Staand (v.Ln.r.): Jan Tiebie, Willem Buur, Ton Kaptein, Peter Kaptein, Piet Bruin Voor (v.Ln.r.): Manus Veldt, Hans Tiebie

De Groene Valck - Akersloot | 2016 | | pagina 18