De eerste grote brand die Peter heeft meegemaakt is de brand in 1978 bij Henk Verduin. Nu gaat hij nog één avond in het jaar naar de kazerne. In de maand december Oefening Vrijwil- na de laatste lige Brandweer oefening van Gehwlmhts het jaar is er een Peter Kaptem gezellige avond. "Destijds hebben Jan Kaandorp en ik, dat hadden wij onderling afgesproken, ervoor gezorgd dat Ben van Diepen en Ton Dekker, die toen nog bij Kees Schut werkte, zich ook bij de vrijwillige brandweer aansloten. Jan Kaandorp pushte Ben van Diepen door te zeggen: "Ton Dekker zit bij de brandweer, je kan er ook wel bij komen" en ik pushte Ton door te zeggen: "Je kameraad Ben van Diepen zit bij de vrijwillige brandweer, je kan er ook wel bijkomen". Ze moesten gelijk Toon van der Eng bellen en maandagavond gelijk komen oefenen. Toen maandagavond de oefening was afgelopen en Toon van der Eng zei: "jullie zijn aangenomen" waren Ton en Ben van af dat moment gelijk bij de vrijwillige brandweer en erg verrast. Ton Dekker is nu beroepsbrandweer. Ben van Diepen is een tijd commandant geweest. In verband met drukke werkzaamheden, hij heeft een groothandel in bloemen, is hij bij de vrijwillige brandweer gestopt. In de jaren 70 heb ik zitting in het bestuur van de Lelievereniging Akersloot die in 1947 is opgericht door kwekers. Dit was eerst een studieclub van Kwekers. De laatste tien jaar was ik voorzitter van deze vereniging. Eerst was Gerard Schouten voorzitter en voor mij was Piet Verduin de voorzitter. De vereniging is in 2006 opgeheven, te weinig kwekers en de pot was leeg. Elk jaar, in de maand februari, werd er door de Lelievereniging een snertdag georganiseerd. De snertdag was geïntroduceerd door Henk Hoogervorst. Henk Hoogervorst, werkzaam bij een veiling en veilingmeester, kwam veel bij kwekers in de Noord (Avenhorn), daar komt de snertdag vandaan, maar Henk zat ook veel in het buitenland. Tijdens het ochtendprogramma werd een film van Henk getoond over Japan, Afrika of een ander land, daarna werd er gekiend waarbij vele prijzen waren te winnen. Iedereen had prijs. Onder de middag werd de 17

De Groene Valck - Akersloot | 2016 | | pagina 17