gedwongen om zijn boerenbedrijf te verplaatsen en op zoek te gaan naar een andere woning en land. De boerderij aan de Raadhuisweg werd verkocht aan de gemeente als ook de kleine grasakker achter de woning. Het land over de viaduct verkocht vader aan Pé Veldt. Het land aan de Westerweg, 2 hectare groot, hield vader aan. Deze grond behoorde destijds bij de boerderij van zijn vader, mijn grootvader Jan Kaptein. Toen wij in Zuid Schermer woonden, rooiden wij de bollen in Akersloot aan de Westerweg. Dagelijks dronken wij in de middag een kop koffie bij Willem en Gré Tromp die tegenover ons land woonden. Ook dronk bakker Tijmes, die langs de huizen zijn brood ventte, regelmatig een kopje koffie mee. 's Avonds werden de bollen opgeladen en gingen we met de trekker en een wagen vol met bollen het pontje over naar Zuid Schermer naar de boerderij waar wij in de schuur de bollen schoonmaakten. Want aan de Westerweg hadden wij alleen maar land. Het gebeurde weleens dat de vracht zo zwaar was dat het water bijna op het pontje kwam. Dit hebben wij zo'n drie a vier jaar gedaan. Toen ik 21 jaar was, in het jaar 1973, zei ik tegen mijn vader: "Ik wil wel voor mijzelf beginnen en een schuur bouwen". Mijn vader vond dat een goed idee. Aan de Westerweg op eigen grond bouwde ik in 1974 een schuur 13 Januari 1969 Gezinsfoto Kaptein Staand (v.Ln.r.): Peter, Theo, Jan, Ria, Arie, Lucy, Rina Zittend (v.l.n.r.): Trudy, vader Pé, moeder Geertje, Ton Foto: Beeldbank HVOA

De Groene Valck - Akersloot | 2016 | | pagina 13