1940 Dagje W Pé Kaptein en Geertje Kaptein - van Diepen in Volendamse kledendracht Foto: Beeldbank HVOA "Elke ochtend, van maandag tot en met vrijdag, op de fiets naar Beverwijk. Voor vijf over half negen moest je bij Uitgeest het spoor over zijn want anders stond je zeker 10 minuten voor de slagbomen te wachten. Want rond die tijd kwamen er al tijd goederentreinen langs. Van Akersloot zaten nog een enkele jongens op deze school, onder andere Cor en Theo Pepping. De school stond vlak bij het Rode Kruis Ziekenhuis. Tussen de middag, tijdens de schoolpauze, gingen we naar de bloemen veiling, in die tijd had Beverwijk nog een bloemenveiling, die was gevestigd aan de Parellelweg waar nu de Zwarte Markt is, of we gingen op woensdag naar de markt op de Koningsstraat, of naar park Scheibeek. Op de tuinbouwschool zat ik alleen met jongens in de klas. In die tijd was dat zo, nu is dit anders. In het laatste jaar verhuisde de tuinbouwschool naar Castricum en ging ik de laatste maand van mijn opleiding naar het Clusius College in Castricum dat daar net begon. Daar heb ik geen lessen meer gevolgd maar examen gedaan en mijn di ploma gehaald. Op de lagere school was ik een gewone leerling maar op de tuinbouw school kon ik goed meekomen. In schei kunde, bemesting en boekhouding was ik goed, deze vakken lagen mij, maar in talen was ik slecht en nog. Daarentegen spreekt mijn vrouw Joke goed Engels. Na de tuinbouwschool ben ik met mijn diploma op zak en op advies van leerkrachten van de tuinbouwschool naar de middelbare tuinbouwschool in Lisse gegaan. Deze school was gericht op handel en theorie en daar volgde ik de vakken Duits, Zweeds en Engels en dat was niet mijn ding. Ik heb maar een paar maanden op die school gezeten en ben toen gestopt. Eigenlijk had ik, toen ik in Zuid Schermer ging wonen, deze opleiding weer moeten gaan volgen maar dan in Hoorn, daar waren de vakken meer gericht op de praktijk. Maar ja dat heb ik niet gedaan. Tijdens mijn schooltijd op het voortgezet onderwijs, werkte ik in de zo mervakanties bij Jan en Nico Blokker. Jan Blokker was lang vrijgezel en is later met Steinie getrouwd. Nico Blokker was getrouwd met Grietje. Wanneer in de ochtend rond half tien door Steinie het gordijntje om hoog ging dan was dit voor de mannen het teken dat de koffie klaar stond en zij welkom waren. In de middag om een uur of drie werd dit tafereel weer herhaald. Steinie Blokker woont nu op Hoocamp. 10

De Groene Valck - Akersloot | 2016 | | pagina 10