resultaat op. Wat er ook gemetseld werd, was een grote zandbak in de noordoosthoek van de speeltuin grenzend aan een betegeld terras en voornoemd onderkomentje. Het hekwerk moest ter plaatse van het voetbalveldje, achter op het terrein, flink hoog worden om zo de ballen binnen te houden. Het schijnt nog problemen gegeven te hebben met de goedkeuring. Evenzogoed belandden er regelmatig ballen op het naastliggende bollenland. Vooral bij buurman Piet Schut zette dat kwaad bloed en hij was erop gebrand om die ballen zo snel mogelijk in beslag te nemen. Volgens oudbestuurslid Arie Broersen richtte hij daarbij nog wel eens meer schade aan dan de kinderen. Die hadden ze geleerd om netjes door het pad te lopen om de bal te halen terwijl Piet nog wel eens dwars door de tuin stoof. Begrijpelijk is het wel, hij moest zijn inkomen halen uit de bollenteelt en dat was niet altijd een vetpot. Wat nog niet ter sprake is gekomen maar natuurlijk niet mag ontbreken, is het terrein. Voorjaar '57 mogen ze enkele akkers van J. Kaandorp gaan gebruiken aan de Koningsweg. Mooie zandgrond, ook nog iets hoger gelegen dan de andere tuinderijen, goed te gebruiken voor een speeltuin. Aan de andere kant van de Koningsweg komt dan nog een fietsenstalling. En zo hebben tal van mensen uit het dorp gezamenlijk de speeltuin gerealiseerd. Voorjaar 1957 is er de grote fancy fair, drie dagen lang, in café Verduin waar de ruimte ter beschikking is gesteld. Er komen zo'n 20 stands met 40 medewerkenden. Burgemeester Van den Heuvel zal openen. Het bericht in het NHD sluit af met: Laten wij allen medewerken aan het geluk van onze jeugd en komt in de komende dagen even aan bij de fancy fair, waar U kunt genieten van de jool en de pret, het rad van avontuur en de lekkere hapjes. Op 19 maart heeft dan al deze advertentie in het NHD gestaan. De Speeltuinvereniging "Akersloot" te Akersloot zoekt een R.K. persoon, man of vrouw, die tegen een redelijke vergoeding, zich in dienst van de jeugd wil stellen, door zich te belasten met het toezicht op de speeltuin Personen, die voelen voor dit prachtige sociale werk, kunnen voor verdere inlichtingen zich wenden tot de voorzitter der vereniging, de heer A. Schoon, Julianaweg 253, Akersloot De opening vindt plaats op zondagmiddag 31 maart 1957. In optocht gingen de kinderen, aan wie feestmutsen en toeters waren verstrekt bij café Verduin, naar het feestelijk versierde speelterrein. Voorzitter A. Schoon heette iedereen welkom, in het bijzonder de Zeereerwaarde heer pastoor Van den Berg, burgemeester Van der Heuvel, dokter Nijenhuis, raadsleden voor zover aanwezig, dhr. Gustenhove van de landelijke speeltuinvereniging en niet in het minst de organisator en motor der speeltuinvereniging de Weleerwaarde Heer De Boer. De burgemeester deed de officiële opening, meende dat het met de baldadigheid van de jeugd nu wel beter zou gaan en hoopte dat er tegen de wind nog wat aangeplant Piet Schut woonde naast de speeltuin en hield er niet van als er ballen op zijn bollen land terecht kwamen. 9

De Groene Valck - Akersloot | 2015 | | pagina 9