Handbalvereniging Meervogels '60 is een actie gestart 'Geef Meervogels Energie' om de club klimaatneutraal te maken. De inkomsten van de actie worden gebruikt om zonnepanelen aan te schaffen. Timmerdorp op de televisie. Ruim driehonderd kinderen en heel veel vrijwilligers, toeschouwers en de jeugdjournaalbus staan aan de startlijn bij het timmerdorpveld. Hier wordt de circusstoet verwelkomt, het thema is circus. Alles wordt vastgelegd door de cameraman van het jeugdjournaal. Akersloot is drie dagen in de ban van Rock'n Roll festival, jaarmarkt en brullende solexen met dampende benzineluchten en lange leren jassen. Aan het eind van dit alles kunnen de toeschouwers genieten van veel mooie oldtimers. Een zeilboot is omgeslagen op het Alkaardermeer. De brandweer moet eraan te pas komen. September Met man en macht komt de brandweer in actie en wordt op Klein Dorregeest een paard uit het water gered. Kinderen en het team van basisschool 'De Brug' nemen na twintig jaar afscheid van hun superschoonmaakster Alie van der Eng. Die dag zijn de kinderen verkleed als schoonmaker/ ster en maken de school schoon. Deze maand vangt zoetwatervishandel Dil geen vis, maar zet zo'n 20.000 vissen uit en hoopt daar in de toekomst plezier van te hebben. Korenmolen 'De Oude Knegt' het museum Gemaal 1879 en Historische Vereniging Oud-Akersloot zijn open met de Open Monumentendagen. In de Limmerkoog gaat de brug van de Uitgeesterweg, over de Alkmaardermeer. Brandweerman Ton Dekker komt de dame van de zeilboot te hulp. Brandweer in actie. 94

De Groene Valck - Akersloot | 2015 | | pagina 94