Onder zomerse omstandigheden exposeren lokale kunstenaars in de voormalige bollenschuur van de firma Schoon, nu van de Familie van der Eng. Het is een succes dat zeker een vervolg krijgt. Molen 'De Oude Knegt' draait mee in de nationale molenweek. Juni De plannen voor woningbouw aan het Heer Derckplantsoen liggen ter inzage bij de gemeente, wij zijn benieuwd wanneer de eerste paal in de grond gaat. Er komt een zonnecentrale op het dak van de brandweergarage. Akersloters die geen goed dak hebben om zonnepanelen te plaatsen, kunnen in deze panelen investeren. Het korenfestival op het Wilhelminaplein is weer gehouden onder mooie weersomstandigheden. Een creatieve doemiddag met een markt voor het goede doel is door de Stichting Samen Spelen georganiseerd op het handbalcomplex. Ook de gezamenlijke kerken van Akersloot houden hun jaarlijkse Hagenpreek in de openlucht op het scoutingterrein. De Speenkruidlaan is weer geheel klaar voor het WK het ziet er weer oranje uit. Juli De rotonde bij hotel van der Valk aan de Geesterweg is zo goed als klaar. Meester Fred van basisschool De Brug neemt afscheid van zijn school en wordt feestelijk uitgezwaaid door leerlingen, leerkrachten en ouders van leerlingen. Aan de Startingerweg is nog steeds een koe te zien met het geloof op een overwinning van oranje op het WK, want haar oranje jas blijft nog aan. Augustus Kermis in Akersloot, met oude brandweerauto's en wedstrijden, paalkussengevechten, bakvoetbal. Dit gebeuren is prachtig voor de jongste jeugd met al die mooie attracties op het Wilhelminaplein. Voor de ouderen is er het cafébezoek en het ringsteken is voor alle leeftijden. Brandweer in actie. 93

De Groene Valck - Akersloot | 2015 | | pagina 93