Sinds kort is Akersloot een burgernet rijk dat als extra ogen en oren de buurten in de gaten gaat houden. De kinderfeestjes in korenmolen 'De Oud Knegt' zijn een groot succes. De gemeente vraagt Akersloters naar hun mening over de inrichting rond het vredesmonument middels een enquête. Een fraai bankje wordt door de Dorpsraad aan de ouderen van Akersloot geschonken. April Nieuw seizoen met kunst in het Gemaal 1879, in april en mei is er een expositie van Lucia Admiraal met een veelkleurige glasverzameling. Veruit de meeste Akersloters vinden dat er bij het vredesmonument niets moet worden veranderd. Na een overval op Veldt's Toko, zijn de daders na een burgernetbericht snel gepakt, de buit is weer terug bij eigenaar Willem Veldt. Zeven auto's zijn open gebroken en airbags en navigatiesystemen worden ontvreemd, van de daders ontbreekt elk spoor. Hans Sander krijgt een lintje opgespeld vanwege zijn inzet voor de Land- en Tuinbouw Organisatie en voor zijn taak als schouwmeester van het hoogheemraadschap. Bovendien is hij als vrijwilliger betrokken bij het timmerdorp. Ook Luc Tros krijgt een lintje voor zijn betrokkenheid bij voetbalvereniging DEM, als lid van diverse jubileumcommissies, voorzitter van het 4 mei comité en vrijwilliger bij de Sint Jacobus Major Parochie Akersloot. Al eerder kreeg Peter Verduin een onderscheiding voor zijn 14 jaar raadswerk. Koningsdag wordt uitgebreid gevierd bij 'De lelie', ook de Historische Vereniging Oud-Akersloot is vertegen woordigd met een fotoquiz. Mei We kunnen weer wandelen in de Hempolder onder leiding van het Noord-Hollands Landschap. Vooral in het voorjaar vliegen en broeden veel vogels in de polder. Gewoon een kwestie van ouderwets boeren zegt het landschap. De bewoners van 'Strammerzoom' keren na een maandendurend verblijf weer terug in hun vertrouwde 'Strammerzoom' wat wel even wennen is, want na de renovatie ziet het er wel iets anders uit. Fotoquiz Historische Vereniging Oud Akersloot. 92

De Groene Valck - Akersloot | 2015 | | pagina 92