helaas niet) te vieren op hun verjaardag, maar centraal op één dag 'Juffendag'. Deze dag hebben we groots aangepakt om toch een soort afscheid te creëren. De laatste Juffendag werd gehouden op 11 juli 2012. De kinderen mochten verkleed naar school, de school was versierd en er hing een heel gezellige sfeer. Het feest begon in de klassen. De kinderen hadden een cadeau geregeld en de juffen zorgden voor limonade en een traktatie. Het weer zat gelukkig ook mee want het schoolplein was bijna geheel gevuld met een stormbaan. Dit werd afgewisseld met allerlei spellen zoals o.a. de spiraal, groot Jenga en het piratenspel. Ook een dame van het Noord-Hollands Dagblad kwam langs om een stukje te schrijven voor de krant van de volgende dag. De kinderen van groep vijf mochten symbolisch hun handen op het raam zetten om de school uit te wuiven. Op de laatste dag van het schooljaar mochten de kinderen allemaal nog een ballon op laten. Ook de buurt vond het jammer dat de kinderen van de Jacobusschool niet langer op het schoolplein te zien zouden zijn. Er zijn tijden geweest dat de heer Van Vlaanderen (woonde toen ook op de buurt) voor iedere kleuter een fietsje had gemaakt. Toen was het leerlingaantal ook bijzonder laag. Ik heb nog navraag gedaan bij enkele buren, maar niemand wist negatieve verhalen te vertellen. Het is nu vooral stil op de buurt Sinds de kroning van Koning Willem Alexander in 2013 viert heel Nederland de Koningsspelen. Ook in Akersloot werd dit groots gevierd. Deze eerste Koningsspelen werden door onze eigen Beatrix (Joke de Wit) op een feestelijke en ludieke wijze geopend. De dag stond in het teken van sport en spel. Alle kinderen deden activiteiten georganiseerd met behulp van de lokale sportverenigingen. Aan het eind van dit schooljaar (2012-2013) is de naam van de Jacobus- en Johannesschool symbolisch van de gevel gehaald door Buurman Buurman (Wouter Molenaar en Fred van Balgooi). Om alle leuke dingen voor de kinderen te kunnen organiseren hebben we naast de vrijwillige ouderbijdrage ook onze inkomsten uit 'het oudpapier'. De storm baan op de laatste juffmdog. De handjes op de ramen (foto is de krant). Angelique Strijker Handjes, Joke de Wit, Eben ten Broeke en beveiliger Edwin Smit. 88 Optreden Buurman en Buurman.

De Groene Valck - Akersloot | 2015 | | pagina 88