Er wordt gewerkt aan een Brede School. De VS.O (voorschoolse opvang) en B.S.O zijn bij ons op school. De kinderopvang is gevestigd in sporthal 'De Lelie'. Ik werk nog steeds met heel veel plezier. Kinderen geven je zo veel, maar ook ouders. Even een luisterend oor, even informeren, een compliment, het zijn kleine dingen, maar ze kunnen wel het verschil maken. plein met juf Willy en de hele basisschool. Als opening van een nieuw schooljaar of bijvoorbeeld bij de start van een project. Ook het zingen in de grote hal met Sinterklaas en Kerst. De oudercommissie versiert de gangen en grote hal elk jaar prachtig. De Brugdag, die groep acht organiseert n.a.v het Kinderboekenweekthema. Kinderen uit de andere groepen vormen groepjes die alle spelonderdelen afgaan. Iedereen mag verkleed komen. Een echt festijn. Anita Pouw, juf van groep 1 en 2. Afsluiting Jacobustijdperk door Marja Schouten Zelf heb ik ook op de Jacobusschool gezeten, mijn man op de Johannesschool en onze kinderen op de Jacobusschool en nu 'De Brug'. Mijn moeder 'Juffrouw Dora' heeft nog lesgegeven in de kleuterklas eind jaren 50, begin jaren 60. Deze was gehuisvest in de oude melkfabriek, later Storey Club. Ze was hier echter niet op de juiste manier voor opgeleid en omdat toen de regels werden aangescherpt, mocht ze tot haar groot verdriet geen les meer geven. Toen ik zelf op de Jacobus- school zat, was meester Berghuis schoolhoofd. Hij woonde en nu nog steeds naast het schoolgebouw en was leerkracht in klas zes (nu groep acht). Fred van Balgooi kwam toen als leerkracht van klas drie nieuw op onze school. Hij is zijn loopbaan begonnen op de Lucasschool. Tot mijn verbazing kwam ik hem, nu ik mijn eigen kinderen naar school breng, ook weer tegen op de Johannesschool. Hij is het afgelopen jaar met pensioen gegaan, maar komt nog steeds met activiteiten regelmatig langs. Het was de laatste jaren traditie op de Jacobusschool om niet de verjaardagen van de juffen (meesters waren er Juf Willy laat de kinderen dansen. V.l.n.r.: Dora Buur, Door Buur en Sjaan Baltus. 87

De Groene Valck - Akersloot | 2015 | | pagina 87