100-jarig bestaan van de school mij bijgebleven. Iedereen was verkleed in Ot—en-Sien- stijl. Heel veel mensen hebben zich toen ingezet voor een hele leuke en gezellige dag. Voor de kleutergroepen stonden in mijn begintijd: juf Marion Filbri, juf Ellen de Graaf en juf Iris. In mijn tijd was meester Dorus Teeling, de directeur. In 1998 kwam ik op de Johannes werken. Het kleutergebouw stond los van de school, de speelplaats ertussen. Een heerlijk gebouw, eigenlijk waren het eerst drie kleuterlokalen, maar van de derde kleuterklas was een speelzaal voor de kleutergym gemaakt. De klaslokalen waren echte speel/werklokalen, wat inhield dat ze veel groter waren dan gewone klaslokalen. Ik heb Piet Seignette nog als directeur meegemaakt. Het jaar erop is hij met pensioen gegaan. De bouw van een nieuw schoolgebouw was toch wel heel bijzonder. Eerst werd het kleutergebouw gesloopt. Er kwamen noodlokalen en van de aula en een lokaal werden kleuterklassen gemaakt. Toen merkte je pas goed hoe oud en hokkerig alles was. Het was een tijdje behelpen, op de plek van het oude kleutergebouw verrees de nieuwe school. Wat was dat geweldig toen we verhuisden naar het nieuwe gebouw. Een licht, kleurrijk, warmte uitstralend gebouw. Ik weet nog dat ik zo genoot van de prachtige lampen in de centrale hal. Schone, fris ruikende toiletgroepen! Mooie vloeren. Geweldig. In het schooljaar 2011-2012 werd het fusietraject gestart. In het schooljaar 2012-2013 trok de Jacobus in bij de Johannes. In sporthal 'De Lelie' werden twee klaslokalen gemaakt. Beide scholen behielden nog hun eigen naam. In 2013-2014 werd de fusie een feit. Het hele proces was niet altijd makkelijk. Er moest over heel veel gepraat worden, methodes die op elkaar moesten aansluiten, of kiezen voor geheel nieuwe methodes. De missie en visie werd opnieuw besproken. Geven en nemen. Je probeert de goede dingen van beide scholen te behouden. De MR en de OR van beide scholen moesten in elkaar opgaan. Voor heel veel kinderen, ouders en meesters en juffen een hele spannende tijd. Wat ik bijvoorbeeld heel leuk vind, is het dansen op het 86 Festiviteiten 100-jarig bestaan Jacobusschool. Ouders die meehelpen bij de festiviteiten.

De Groene Valck - Akersloot | 2015 | | pagina 86